Na Dolní Moravě se Evropský pohár ve skicrossu ani snowboardcrossu 2020 neuskuteční

Na Dolní Moravě se Evropský pohár ve skicrossu ani snowboardcrossu 2020 neuskuteční

4 min 18 s

Vzhledem k aktuálním sněhovým podmínkám a výhledu počasí pro nadcházející období došlo ke zrušení mezinárodních závodů v areálu Dolní Morava. V první polovině února se tam měly během dvou víkendů konat Evropské poháry skicrossařů a snowboardccrossařů.


Areál Dolní Morava měl v aktuální sezoně přivítat mezinárodní závody ve skicrossu i snowboardcrossu. Evropský pohár skicrossařů byl na programu 7. a 8. února. O týden později se měli v rámci Evropského poháru představit ve stejném dějišti také snowboardcrossaři. Sněhové podmínky, které v areálu panují, však organizátorům neumožní stavbu trati, a oba závody tak musely být organizačními výbory zrušeny.  

„Stavba skicrossové trati je, co se týče sněhu, velmi náročná. Přestože sníh v omezené míře v areálu leží, zdaleka ho není tolik, kolik by ho pro stavbu tratě bylo potřeba. Vzhledem k těmto okolnostem a také k předpovědi počasí jsme museli rozhodnout o zrušení závodu,“ uvedl sportovní ředitel Úseku akrobatického lyžování Svazu lyžařů ČR Vladimír Augusta. „Děkuji organizačnímu výboru a zejména resortu za práci, kterou pro uskutečnění závodu vykonal, ačkoliv k němu bohužel nakonec nedojde. Areál vybudoval mnoho prvků z hlíny již v létě, aby se ušetřil sníh na stavbu trati. Špatné sněhové podmínky, které letos trápí celou střední Evropu, zásadně ovlivnily i přípravy na naše závody. Pevně doufám, že v dalších letech se vrcholné skicrossové závody na Dolní Moravu vrátí,“ dodal.

 Ze stejného důvodu se nepojede ani Evropský pohár snowboardcrossařů. „Závod pro nás měl být generální zkouškou před Světovým pohárem, který je na Dolní Moravě na programu příští rok. Bohužel nám aktuální podmínky nedovolí akci uspořádat na té nejvyšší úrovni, proto jsme byli nuceni ho zrušit,“ uvedl předseda Úseku snowboardingu SLČR Miroslav Schimmer. „Věřím, že jsme si nepřízeň počasí vybrali letos a příští rok se organizace Světového poháru obejde bez komplikací,“ dodal.Pomoc Ukrajině