Na běžkách klopenými zatáčkami a přes překážky. Boží Dar 26. 3. hostí Nordic Supercross

Na běžkách klopenými zatáčkami a přes překážky. Boží Dar 26. 3. hostí Nordic Supercross

2 min 39 s

Návrat k tradici závěrečné soutěže sezóny pro mladé běžkaře na Božím Daru. Po dvouleté coronavirové pauze je tu opět oblíbený Nordic Supercross pro děti a mládež 5-18 let.


Závod na běžkách v trati plné klopených zatáček a umělých i sněhových překážek proběhne v sobotu 26. března 2022 na Božím Daru ve Ski areálu Hranice.

Stejně jako poslední, 9. ročník, který proběhl v roce 2019, se o měření kvalifikačních jízd postará zkušený tým saského partnerského klubu SSV Sayda. Vzhledem k tomu, že je to klub běžeckého lyžování a soutěže pořádají pravidelně, start kvalifikačních jízd bude distanční, takže kvalifikace proběhne dle časového plánu a bez zbytečných prodlev.

Poté si převezme výsledky český tým, pořádající pravidelně soutěže ve snowboardcrossu, nasadí podle dosažených časů z kvalifikace a jednotlivých věkových kategorií závodníky do "pavouků" a pak už budou následovat finálové rozjížďky. Odstartují vždy čtyři závodníci najednou a rychlejší dva v cíli postupují do dalších jízd. Tímto formátem se dostaneme až k vítězům všech kategorií.  

Více informací najdete na www.supercross-klinovec.com.Pomoc Ukrajině