Lyžování a snowboarding v éteru napříč Českem. Hlavním mediálním partnerem SLČR jsou nově Hitrádia

Lyžování a snowboarding v éteru napříč Českem. Hlavním mediálním partnerem SLČR jsou nově Hitrádia

6 min 8 s

Svaz lyžařů České republiky má nového hlavního mediálního partnera. Od začátku roku 2023 se jím stala Hitrádia – síť deseti regionálních rozhlasových stanic s lokálním i celoplošným vysíláním. Díky nové spolupráci se můžou členové svazu, fanoušci lyžování i široká veřejnost těšit na množství obsahu s lyžařskou a snowboardovou tématikou, rozhovory, reportáže, soutěže či pozvánky na závody přímo v jejich regionu.


„Jako Svaz lyžařů České republiky pořádáme každoročně desítky závodů různých kategorií ve všech lyžařských a snowboardových disciplínách a napříč celým územím České republiky. Jsme nadšeni, že se nám s prezentací nejen vrcholné reprezentace, ale především právě těchto závodů, náborových akcí a dalších aktivit svazu pomůžou Hitrádia v rámci vysílacího prostoru jednotlivých stanic přímo v regionech, kde konkrétní akce organizujeme,“ uvedl tiskový mluvčí SLČR Tomáš Haisl. „Zároveň společně si Hitrádii připravujeme množství zajímavého obsahu jako jsou lyžařské speciály, rozhovory nebo seriály o historii lyžování v rámci výročí 120 let od založení svazu, které si připomínáme právě tento rok,“ dodal.

Hitrádia jsou sítí 10 regionálních stanic, které mohou lidé poslouchat v jednotlivých krajích. Nejčastěji si Hitrádia naladí posluchači ve věku 20 – 49 let, převážně rodiny s dětmi. Jak již název stanice napovídá, v programu Hitrádia kladou důraz na největší i nejnovější hity, regionální zpravodajství a užitečné servisní informace.

„Naši posluchači mají spoustu zálib a zájmů, mezi které patří i sport. V rámci sportovního zpravodajství se proto snažíme informovat o těch nejzajímavějších sportovních událostech v Čechách i zahraničí. Díky partnerství se Svazem lyžařů ČR přineseme našim posluchačům exkluzivní rozhovory se sportovci, seriál o snowboardových a lyžařských disciplínách, zajímavosti ze Světového poháru v alpském lyžování, soutěže o vstupenky na tuto prestižní akci a mnoho dalšího," představuje partnerství Michal Merenda, programový ředitel sítě Hitrádií.

Nejposlouchanějším blokem je ranní show Snídaně šampionů, kterou připravují moderátorka, herečka a zpěvačka Kateřina Pechová spolu s moderátorem, hercem a komikem Dominikem Vršanským. A ačkoliv jsou jednotlivá Hitrádia v regionu samostatnou jednotkou, tak mezi sebou spolupracují např. při pokrytí klíčových zpravodajských událostí, kulturních a sportovních akcí. Mezi moderátory Hitrádií jsou rovněž oblíbené regionální osobnosti, které lidé znají z nejrůznějších regionálních akcí.

Každé Hitrádio se ročně zúčastní desítek akcí, ze kterých vysílá nebo na kterých má svůj vlastní promo tým, např. Colours of Ostrava, Sázava fest, Labské léto, Kryštof kempy, Marek Ztracený tour, regionální drakiády, rozsvěcení vánočního stromu a podobně. Hitrádio je rádio, které mají lidé v regionech, obcích, městech i vesnicích na dosah.Pomoc Ukrajině