Lyžaři vyšlou na YOG do Koreje celkem 27 sportovců

Lyžaři vyšlou na YOG do Koreje celkem 27 sportovců

4 min 54 s

Už zítra začínají pro mladé sportovce od 15 do 18 let zimní Olympijské hry mládeže v korejské provincii Kangwon. Celkem se na hry podívá 62 sportovců, nebude chybět ani 27 zástupců Svazu lyžařů ČR. Vrchol mládežnické sezóny začíná zítra 19. ledna a vyvrcholí 1. února.


Na akci se představí hned několik medailistů z loňského zimního Evropského olympijského festivalu mládeže, součástí bude také nejmladší olympionička her v Pekingu v roce 2022. Řeč je o Anežce Indráčkové, která si v ženském skoku na lyžích jistě dělá zálusk na ty nejvyšší příčky. Výbornou formu totiž potvrdila i na závodech interkontinentálního poháru v rakouském Innsbrucku, kde dokonce zvítězila. Na stupně vítězů se dostala i v norském Lillehammeru, několikrát v sezóně obsadila bodované příčky v rámci Světového poháru.

 

Společně s ní se za skoky na lyžích vydá na hry i Daniel Škarka, Josef Buchar a Natálie Nejedlová. Ta však bude jedinou zástupkyní České republiky, která nastoupí hned do dvou disciplín. Kromě skoků na lyžích bude držet vlaječku i mezi sdruženáři. V severské kombinaci je v nominaci ještě Karolína Horká, Jan Kabeláč a Lukáš Doležal. I ten bude pomýšlet na nejvyšší příčky, na loňském EYOF totiž senzačně vybojoval zlatou medaili.

 

Další velkou nadějí je snowboardistka Vanessa Volopichová, která na EYOF vyhrála ve slopestylu, s nejvyššími ambicemi určitě nastoupí i v Koreji. Karolína Šperlová loni brala bronz ve snowboardcrossu, společně s ní odcestovala na hry i Karolína Hrůšová, Max Benáčan a Štěpán Hlaváček.

 

Freestyle lyžování bude reprezentovat loňský bronzový medailista Petr Müller, dual moguls pak Zuzana Tlapáková a Vít Zválený.

 

Své zástupce bude mít i běžecké lyžování. Do bílé stopy se postaví mladé naděje Kateřina Dušková, Eliška Polonská, Eduard Simbartl a ve sportovním prostředí známé jméno Aleš Řezáč, syn Stanislava Řezáče. 

 

Program: https://www.olympijskytym.cz/olympic/kangwon-2024?page=programOverview

Nominace na Olympijské hry mládeže 2024

Alpské disciplíny
Drápalová Elena
Kudělásková Katrin
Kovář Stanislav
Apolínová Nela
Koryntová Aneta
Matoušek Tomáš
Třešňák Jan

Ski Slopestyle
Müller Petr

Dual moguls
Tlapáková Zuzana
Zvalený Vít

Skoky na lyžích
Indráčková Anežka
Nejedlová Natálie
Škarka Daniel
Buchar Josef

Severská kombinace
Horká Karolína
Nejedlová Natálie
Doležal Lukáš
Kabeláč Jan

Běh na lyžích
Dušková Kateřina
Polonská Eliška
Simbartl Eduard
Řezáč Aleš

Snowboarding - snowboardcross
Hrůšová Karolína
Šperlová Karolína
Benáčan Max
Hlaváček Štěpán

Snowboarding – slopestyle
Volopichová Vanessa

 Pomoc Ukrajině