Krásné překvapení, říká Královna bílé stopy 2021 Eva Samková

Krásné překvapení, říká Královna bílé stopy 2021 Eva Samková

6 min 1 s

Na hlavě se jí blýskala korunka pro Královnu bílé stopy. Potřetí v kariéře. Ale tentokrát jí obdržela jinak. Během natáčení slavnostního předávání v rámci utajovaného překvapení Evu Samkovou korunoval přímo její partner Marek Adamczyk za bouřlivého potlesku množství jejích přátel. „To překvapení bylo krásný, fakt jsem nic nevěděla,“ popisuje vítězka tradiční ankety Svazu lyžařů ČR.


Královnou bílé stopy ses stala už potřetí v kariéře. Co to pro tebe znamená?

Já jsem vlastně zjistila až tady, že jsem to vyhrála potřetí. Je to skvělý! Ankety jsou v tomhle strašně těžké, každý sport je úplně jiný. V rámci Svazu lyžařů ČR je spousta skvělých sportovců, takže takové vítězství vždycky moc potěší.

Tušila jsi, že si letos odneseš hned dvě ceny – za snowboarding i za celkové vítězství?

Moc jsem nad tím před předáváním neuvažovala. Ale dění napříč Svazem lyžařů ČR sleduju, vím, jaké výsledky zimní sportovci mají. V duchu jsem si trochu říkala, že ta moje sezona nebyla špatná a že by to tedy mohlo klapnout. (smích)

Jako překvapení ti přišla pogratulovat kamarádů a blízkých v čele s tvým partnerem Markem Adamczykem. Nikdo se před tebou neprořekl?

To překvapení bylo krásný, fakt jsem nic nevěděla. Byla jsem nadšená, že se tady setkalo tolik mých kamarádů. Když Marek neplánovaně přijel domů z jiného natáčení, tak mě to překvapilo, chvíli jsem o tom přemýšlela, ale pak jsem si hned řekla, že je blbost, aby to mělo nějakou spojitost s Králem bílé stopy…

Jaké pak bylo převzít korunku pro Královnu bílé stopy právě od Marka?

Zvláštní, ale strašně hezký. Mělo to kouzlo, celé to bylo dobře vymyšlené.

Jak sis užila druhou část natáčení s Janem Budařem v kašně?

Bylo to super v tom, že jsem si vždycky chtěla vyzkoušet chodit v mokrých šatech v kašně. Člověk má pocit, že se to děje jenom ve filmech. To se mi splnilo. Byla teda zrovna strašná zima, ale pak mě hned zabalili do ručníku, takže ideální.

Jak s odstupem času hodnotíš minulou sezonu, díky které jsi v anketě vyhrála?

Vůbec jsem nečekala, že se ta sezona vůbec uskuteční, takže jsem od ní neměla ani žádná očekávání. Když se pak celá takhle povedla, tak jsem byla nadšená. Byla jsem ráda i za to, že ten finálový závod Světového poháru byl tak napínavý a že jsem to nakonec zvládola.

Jaké jsou tvoje cíle pro nadcházející zimu?

Hlavní cíl je pro mě samozřejmě olympiáda, to ani jinak být nemůže. V Číně jsme ještě nikdy nezávodili, tak jsem na to zvědavá a zároveň se moc těším.

Na kompletní filmové předávání ocenění v rámci Krále bílé stopy 2021 se můžete podívat v archivu České telvize zde.Pomoc Ukrajině