Konference Svazu lyžařů ČR schválila nové stanovy

Konference Svazu lyžařů ČR schválila nové stanovy

4 min 29 s

Tradičně v návaznosti na ocenění nejlepších lyžařů a snowboardistů v rámci vyhlášení Krále bílé stopy proběhla v sobotu 13. května rovněž v prostoru O2 Universum Konference Svazu lyžařů České republiky. Na zasedání nejvyššího svazového orgánu byly mimo jiné schváleny nové stanovy SLČR.


„Nové stanovy výrazně zjednodušují a zpřehledňují principy vedení SLČR za účelem dosažení hlavních úkolů SLČR, zavádí nové kontrolní mechanismy fungování svazu, zřizují odvolací orgán a etický orgán SLČR a přizpůsobují svaz současným potřebám jedné z největších sportovních organizací v ČR,“ uvedl prezident SLČR David Trávníček. „Dochází také k výraznému zpřesnění kompetencí jednotlivých orgánů SLČR a povinnosti jejich vzájemné spolupráce při rozhodování,“ dodal.

Po schválení nových stanov proběhla volba vedení Svazu lyžařů ČR. Funkci prezidenta SLČR obhájil právě David Trávníček, proti kterému kandidoval Martin Štěpán. Ve výkonném výboru nadále pokračují I. viceprezident Lukáš Heřmanský, II. viceprezident Miroslav Schimmer, Filip Brýdl a Aleš Vaněk, které nově doplní šestý člen – předseda úseku freestyle lyžování Roman Dalecký.

Předsedou Rady SLČR byl znovuzvolen Roman Kumpošt, jeho místopředsedy zůstávají Věra Chvátalová a Martin Štěpán. Zavádí se nová pozice sportovního manažera SLČR, který bude mít za úkol primárně koordinaci činnosti všech odborných sportovních úseků svazu. Tato pozice bude personálně obsazena v nejbližší době.

V rámci územního a organizačního rozdělení SLČR se stanoví povinnost krajských svazů lyžařů fungovat výhradně jako pobočné spolky SLČR. Snižuje se také počet odborných sportovních úseků z dosavadních 8 na 7, odborný sportovní úsek základního lyžování bude nově fungovat jako pobočný spolek SLČR.

Dále se zřizuje etická komise SLČR, jež bude mít za úkol zabývat se porušeními nově vydaného etického kodexu SLČR, bude povinna sledovat jakákoli porušení etického kodexu SLČR v rámci své vlastní činnosti, a bude se zabývat všemi veřejnými či důvěrnými oznámeními o možném porušení etického kodexu SLČR, které jí budou adresována.Pomoc Ukrajině