×
Konference SLČR: Prezidentem svazu bude i nadále Lukáš Sobotka

Konference SLČR: Prezidentem svazu bude i nadále Lukáš Sobotka

12.05.2018

V pražském Clarion Congress Hotelu v sobotu proběhla volební Konference Svazu lyžařů ČR. Ve funkci prezidenta svazu bude i nadále působit Lukáš Sobotka, ve stejném složení zůstává také výkonný výbor.

Tradičně po čtyřletém olympijském cyklu zasedala v Praze volební Konference Svazu lyžařů ČR. Nejvyšší orgán svazu prodloužil prezidentovi a výkonnému výboru mandát do příští řádné Konference, která je na programu v květnu příštího roku.

Ve funkci prezidenta bude tak i nadále pokračovat Lukáš Sobotka, jenž byl do čela svazu poprvé zvolen v roce 2006. Také výkonný výbor bude působit ve stejném složení, kromě Sobotky jsou v něm I. viceprezident Roman Kumpošt, II. viceprezident Petr Šrejtr, Ladislav Pelc a Miroslav Schimmer.    

Změn naopak doznalo předsednictvo Dozorčí rady, ve kterém zůstává předsedou Petr Graclík a místopředsedou Robert Varga, novým členem a zároveň dalším místopředsedou je však Petr Mach, jenž ve funkci nahradil Stanislava Henycha. Zvolena byla také nová Revizní komise svazu.

Konference SLČR mimo jiné schválila rozpočet na rok 2018 či kritéria na dělení rozpočtu pro nadcházející čtyřletý olympijský cyklus. Byla rovněž přednesena a schválena zpráva o hospodaření SLČR a jeho marketingové společnosti Czech Ski za rok 2017.

Už v neděli odcestují zástupci Svazu lyžařů ČR na mezinárodní kongres FIS do řeckého Costa Navarino.