Kniha NAŠE HORY, LYŽE, SNÍH: Pestrá mozaika textů a fotografií oslavuje lyžování a snowboarding

Kniha NAŠE HORY, LYŽE, SNÍH: Pestrá mozaika textů a fotografií oslavuje lyžování a snowboarding

3 min 11 s

Světlo světa spatřila nová publikace o lyžování a snowboardingu. Kniha kolektivu autorů kolem Herberta Slavíka s titulem NAŠE HORY, LYŽE, SNÍH mapuje počátky a vývoj lyžování a zimní turistiky na našich horách, popisuje příběhy a úspěchy nejvýznamnější osobností, zprostředkovává rozhovory se současnými i bývalými reprezentanty. Textová část je navíc bohatě doplněna množstvím dobových i současných fotografií.


Kniha NAŠE HORY, LYŽE, SNÍH je oslavou tradice a popularity lyžování, snowboardingu a zimní rekreace   v České republice. Dvě stě padesát stran pestré mozaiky textů, dobových obrazových materiálů, historických snímků   a současných fotografií, seznamuje čtenáře s prostředím hor a lyžováním jako národním fenoménem.

Autoři představují zimní sporty na horách od jejich nostalgických počátků, připomínají průkopníky lyžování, tradici velkých závodů v době první republiky, poválečné kolektivní rekreace, povinné školní výcviky i počátky snowboardingu. Závěrečná část je věnována legendám zimních sportů od Jiřího Rašky, přes Bohumíra Zemana až po Evu Samkovou či Ester Ledeckou.

Součástí knihy jsou historická ohlédnutí, vzpomínky, portréty průkopníků i rozhovory s osobnostmi českého sportu. Stranou pozornosti nezůstávají ovšem ani zajímavosti z prostředí horských bud, slavných závodů   a vývoj lyžařského vybavení a módy na lyže a snowboard. Kniha obsahuje desítky dosud nepublikovaných snímků známých fotografů.Pomoc Ukrajině