Rotoped, boxovací pytel i opičí dráha. Dokážu se vyřádit i doma, říká o karanténě Ester Ledecká

Rotoped, boxovací pytel i opičí dráha. Dokážu se vyřádit i doma, říká o karanténě Ester Ledecká

8 min 11 s

Dřívější konec sezony zaviněný epidemií koronaviru ji připravil o finále Světového poháru alpských lyžařek v Cortině. I tak byla uplynulá zima pro Ester Ledeckou vydařená na výbornou. „Když se ohlédnu, můžu říct, že byla úspěšná. Celý tým jsme odvedli velký kus práce,“ popisovala dvojnásobná olympijská vítězka. Za sebou už má povinnou karanténu i trénink na posledním sněhu na Červenohorském sedle. Nyní vyhlíží letní přípravu a hlásí: „Když to bude nutné, budeme improvizovat.“


Má za sebou další fantastickou sezonu. Poprvé v kariéře ovládla Světový poháru alpských lyžařek, když vyhrála sjezd v Lake Louise. Do netradičně brzkého konce ročníku pak vystoupala na stupně vítězů ještě dvakrát. Bronz brala ve sjezdu v Ga-Pa i v kombinaci v Crans Montaně. V celkovém hodnocení elitního seriálu byla ve sjezdu druhá a v kombinaci třetí. Tradičně zářila také na snowboardu, na kterém sice odjela pouze dva závody, v obou ale vybojovala medaili – jednu zlatou a jednu stříbrnou.

„Když se ohlédnu, tak můžu říct, že to byla úspěšná sezona. Povedla se nám - celému týmu. Musím poděkovat všem, kteří na tom mají zásluhu. Odjeli se mnou celou sezonu, odvedli kus práce a jsem na ně moc pyšná. Mám velkou radost, že máme tak profesionální tým,“ uvedla Ledecká během čtvrteční online tiskové konference. „Do sezony jsem vstupovala s tím, že se chci oproti minulému ročníku zlepšit a že si to chci užít, obojí se povedlo,“ dodala spokojeně.

První velký úspěch přišel hned na začátku prosince. To v kanadském Lake Louise byla nejrychlejší ve sjezdu. „Je tam kopec, který znám ze všech svěťákových skoro nejlépe. Společně s Ga-Pa jsem tam závodila nejčastěji. Zkušenosti mi fakt pomáhají. Jsem moc ráda, že se mi to tam povedlo. Kde to znám, cítím se líp, víc si věřím. A s tím přicházejí i výsledky,“ řekla Ledecká.

Připsala si pak také další historický milník – jako první zimní sportovkyně během jedné sezony dokázala vyhrát závod Světového poháru na lyžích i na snowboardu. Sama se však o podobných počinech dozví až zpětně prostřednictvím médií. „Většinou se takové informace dozvím až z novin. Neuvědomila jsem si, že se stalo něco výjimečného. Většinou mě ani nenapadne tyhle dva světy – lyžařský a snowboardový – propojit,“ uvedla.

O to víc Ester dřívější konec sezony zaviněný epidemií koronaviru mrzel. Po návratu do České republiky ji čekala karanténa. Téměř třítýdenní pobyt doma ale zvládla podle svých slov v pohodě. „Pro mě je dobrý, že nejsem moc sociální typ, takže karanténa pro mě zas až tak hrozná nebyla,“ popisovala. „Ani v karanténě nemusí být člověk bez pohybu. Mám rotoped, boxovací pytel a udělala jsem si i opičí dráhu v obýváku, sice tam není moc prostoru, ale o to větší výzva to byla. Takže já se i doma nějak vyřádím,“ dodala.

Ještě minulý týden odjela za tréninky na poslední sníh na Červenohorské sedlo. Nyní stejně jako všichni ostatní sportovci čeká, do jaké míry bude omezená její letní příprava. „Z hlediska letní přípravy to komplikace je. Mám ji nastavenou tak, že trávím hodně času v bazénu a windsurfingem. To nejde úplně nahradit ničím jiným. Ale když to bude nutné, budeme improvizovat a vymyslíme nějaký jiný plán podle toho, co bude povolené. Doufám, že všechno dopadne tak, že nakonec budu zase silnější a rychlejší,“ řekla dvojnásobná olympijská šampionka.

A s tím souvisí i její ambice do další sezony. „Myslím, že je evidentní, že prostor pro zlepšení pořad ještě je. Trenér Tomáš Bank by určitě řekl, že ambice by měla být vyhrát jakýkoliv závod, do kterého nastoupím, ať už v rychlostních nebo točivých disciplínách. Já udělám prostě všechno pro to, abych se příští sezonu znova dokázala zlepšit,“ uzavřela.Pomoc Ukrajině