FIS zrušila veškeré Světové poháry v Rusku do konce sezony

FIS zrušila veškeré Světové poháry v Rusku do konce sezony

3 min 3 s

Mezinárodní lyžařská federace FIS v pátek dopoledne rozhodla, že v zájmu bezpečnosti a zachování integrity Světového poháru se všechny podniky Světového poháru na území Ruska naplánované do konce aktuální zimní sezony 2021/2022 zruší nebo budou přeloženy do jiného dějiště.


Konkrétně se jedná o pět podniků Světového poháru: skicross v Sunny Valley (25.-27. února), akrobatické skoky v Jaroslavli (26. a 27. února), skoky na lyžích žen v Nižním Tagilu (18. – 20. března), skoky na lyžích žen v Čajkovském (25. – 27. března) a běh na lyžích v Ťumeni (18. – 20. března).

Skicrossaři a akrobatičtí skokani už jsou v dějištích Světových pohárů, které byly na programu o nadcházejícím víkendu. FIS spolupracuje se zainteresovanými stranami na tom, aby se sportovci dostali co možná nejdříve do svých vlastí. O neúčasti českých skicrossařů Nikol Kučerové a Daniela Pauluse v závodech v Sunny Valley jsme informovali zde.

O případných nových pořadatelích podniků Světového poháru se teprve rozhodne a FIS o nich bude informovat.

Později Mezinárodní lyžařská federace doplnila, že předsednictvo FIS v souladu s doporučením Mezinárodního olympijského výboru jednomyslně rozhodlo, že se ruští sportovci nadále budou moci účastnit všech soutěží FIS. Nadále budou startovat pod svým jménem i jako reprezentanti Ruska, ruskou vlajku a hymnu však při všech oficiálních příležitostech a ceremoniích nahradí vlajka a hymna FIS. 

Foto: FISPomoc Ukrajině