Finální nominace Svazu lyžařů ČR na ZOH 2018. Přibyli Razým, Hynčicová, Kotzmann a Veselková

Finální nominace Svazu lyžařů ČR na ZOH 2018. Přibyli Razým, Hynčicová, Kotzmann a Veselková

5 min 44 s

Nominace Svazu lyžařů České republiky na XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu se na poslední chvíli rozšířila o další čtyři závodníky. Na základě finálních realokací Mezinárodní lyžařské federace FIS na seznam českých olympioniků přibyli běžci na lyžích Aleš Razým s Petrou Hynčicovou, alpský lyžař Adam Kotzmann a snowboardcrossařka Sára Veselková.


Běžců na lyžích do korejského dějiště her odcestuje nakonec deset. Po čtvrtečním donominování Karolíny Grohové a teprve sedmnáctileté Barbory Havlíčkové ještě v pátek na seznam přibyli Petra Hynčicová a zkušený Aleš Razým.

„S dalším navýšením míst jsme nepočítali, jsme za něj ale samozřejmě velmi rádi. Především z toho pohledu, že v současném stavu deseti závodníků máme pojištěné obě štafety pro případ, že by se někdo zranil nebo onemocněl,“ uvedl sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR Lukáš Sacher.

K dalšímu rozšíření dosavadní kvóty došlo také u alpských lyžařů. Těch bude na olympijských hrách závodit celkem devět. Posledním nominovaným je Adam Kotzmann, jenž ve výpravě doplní Kryštofa Krýzla, Ondřeje Berndta, Filipa Forejtka, Jana Zabystřana, Ester Ledeckou, Martinu Dubovskou, Gabrielu Capovou a Kateřinu Pauláthovou.

Na poslední chvíli se rozšířila také sestava snowboardistů. Snowboardcrossaře Evu Samkovou, Vendulu Hopjákovou a Jana Kubíčíka doplnila osmnáctiletá Sára Veselková. Beze změny jsou  Slopestyle a Big Air, ve kterých budou Českou republiku reprezentovat Šárka Pančochová a Petr Horák, i paralelní obří slalom, kde bude největší favoritkou na olympijské zlato Ester Ledecká.

U ostatních svazových úseků se situace nezměnila. Do Pchjongčchangu odcestuje pět skokanů na lyžích a čtyři sdruženáři, akrobatické lyžování bude reprezentovat skicrossařka Nikol Kučerová. Finální nominace Svazu lyžařů ČR na olympijské hry čítá dohromady 35 závodníků, přičemž Ester Ledecká bude Českou republiku reprezentovat ve snowboardingu i v alpském lyžování. Zástupci Svazu lyžařů ČR tak budou tvořit nejpočetnější část české olympijské výpravy.

 

Finální nominace SLČR na ZOH 2018

Alpské disciplíny
Ženy:
Martina Dubovská, Ester Ledecká, Gabriela Capová, Kateřina Pauláthová
Muži: Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan, Adam Kotzmann

Akrobatické lyžování
Nikol Kučerová (skicross)

Běh na lyžích
Ženy:
Petra Nováková, Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Barbora Havlíčková, Petra Hynčicová
Muži: Martin Jakš, Petr Knop, Michal Novák, Miroslav Rypl, Aleš Razým

Severská kombinace
Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk

Skok na lyžích
Roman Koudelka, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Lukáš Hlava

Snowboarding
Ženy:
Ester Ledecká (alpské disciplíny), Vendula Hopjáková (snowboardcross), Eva Samková (snowboardcross), Šárka Pančochová (slopestyle, big air), Sára Veselková (snowboardcross)
Muži: Jan Kubičík (snowboardcross), Petr Horák (slopestyle, big air)  Pomoc Ukrajině