×
Evropský týden sportu: Staňte se i vy jeho součástí a přihlaste své sportovní akce

Evropský týden sportu: Staňte se i vy jeho součástí a přihlaste své sportovní akce

17.08.2016

Těšili jste se na olympijské hry a nyní fandíte českým sportovcům v Riu? A chcete si prožít pocit vítězství na vlastní kůži? I když třeba překonáte "jen" sami sebe? Aby tuto možnost mělo co nejvíce lidí, organizuje Evropská unie již podruhé zářijový Evropský týden sportu. Připojte se svými sportovními akcemi také Vy a staňte se jeho součástí!

Statistiky hovoří jasně: pravidelně sportuje pouze 5% Čechů a i další čísla jsou alarmující!  64 % obyvatelstva České republiky dokonce nesportuje vůbec! Pomozte nám tento nepříznivý trend zvrátit. Například v rámci Evropského týdne sportu (European Week of Sport), iniciativy Evropské unie na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě.  Jeho druhý ročník je na programu od 10. do 18. září 2016 a koordinátorem pro Českou republiku je Český olympijský výbor. 

Pořádáte sportovní akci či závody pro veřejnost? Přihlaste je do tohoto nadnárodního projektu a můžete získat dárky pro účastníky nebo plakáty na podporu propagace vaší události. Buďte součástí evropského hnutí za pohybovou aktivitu! Vylepšete si pozici pro vyjednávání s partnery- sponzory. Čím více budete vidět, tím více lidí přitáhnete ke sportu a o to více bude vaše akce přitažlivá pro potenciální partnery. 

Zapojit se do sportovních akcí, a tím pádem i do Evropského týdne sportu, mohou všichni, bez ohledu na věk, bydliště a výkonnost. Ústředním heslem kampaně zůstává slogan #BeActive. Jeho cílem je vyzvat k pohybu nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok. 

Nechte se k pohybu motivovat třeba i ambasadorem projektu Janem Kufem, dvojnásobným mistrem Evropy v moderním pětiboji. Ten se spolu s dalšími sportovními hvězdami objeví na republikovém finále Sazka olympijského víceboje a Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které proběhnou 9. -10. září v Brně. Tyto akce Českého olympijského výboru zahájí Evropský týden sportu právě v České republice.

Organizátory nebo účastníky sportovních akcí po celé ČR se můžete stát i vy!  Další informace, inspiraci a již zaregistrované akce do Evropského týdne sportu můžete najít na ceskosportuje.cz/tydensportu.