Ester Ledecká byla vyhlášena druhým nejlepším českým sportovcem roku 2020

Ester Ledecká byla vyhlášena druhým nejlepším českým sportovcem roku 2020

2 min 57 s

Ester Ledecká si jen dva dny po premiérovém vítězství v super-G Světového poháru ve francouzském Val d'Isere připsala další velký úspěch. Olympijská vítězka na lyžích i na snowboardu skončila druhá v anketě Sportovec roku 2020.


Pětadvacetiletá reprezentantka má za sebou další velmi povedený rok, kdy jako světový unikát dokázala na té nejvyšší úrovni kombinovat lyžování a snowboarding. Pomyslnou tečku za ním udělala tradičně anketa Sportovec roku. Na slavnostním vyhlášení finálové desítky nejlepších českých reprezentantů z různých sportovních odvětví se umístila na druhé příčce.

V hlasování sportovních novinářů dostal více hlasů (1 253) pouze hokejista David Pastrňák, jenž se v dresu Bostonu stal společně s ruskou superhvězdou Alexandrem Ovečkinem nejlepším střelcem základní části kanadsko-americké NHL. Ledeckou přitom porazil o 144 bodů. Na třetí pozici se umístila rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Pro Ledeckou je stříbrná příčka druhým nejlepším umístěním v anketě Sportovec roku. Tu v roce 2018 po dvou zlatech na zimních olympijských hrách v korejském Pchjongčchangu vyhrála, a to dokonce s historicky nejvyšším bodovým rozdílem na druhého v pořadí.

Pro pětadvacetiletou rodačku z Prahy je to už druhé čelní umístění v prestižní české sportovní anketě v tomto roce. Už v červenci se stala Královnou bílé stopy 2020, anketu o nejlepšího lyžaře či snowboardistu vyhrála počtvrté v kariéře.     Pomoc Ukrajině