×
Došlo k podpisu Memoranda o spolupráci při obnově skokanského areálu v Harrachově

Došlo k podpisu Memoranda o spolupráci při obnově skokanského areálu v Harrachově

17.07.2019

Ve středu došlo v Liberci k podepsání Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře při obnově a rozvoji skokanského areálu Harrachov. Dokument společně definitivně stvrdili podpisem prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a starostka Harrachova Eva Zbrojová.

Společné Memorandum o vzájemné spolupráci při obnově a rozvoji skokanského areálu Harrachov podpisem stvrdilo pět stran. Už dříve dokument podepsal Český olympijský výbor a spolek Klasický areál Harrachov, ve středu pak finální podpisy přidal Svaz lyžařů ČR, Liberecký kraj a město Harrachov.

 „Podpis memoranda vnímám v dlouhodobém úsilí o obnovu areálu skokanských můstků v Harrachově jako novou a konkrétní startovní čáru, bod, od kterého se můžeme reálně odrazit. Z dnešního setkání s paní starostkou Zbrojovou a panem hejtmanem Půtou mám velmi dobrý pocit, všichni jsme se shodli, že máme společný cíl. Tím je rekonstrukce celosvětově unikátního areálu, kam skoky na lyžích jednoduše historicky patří,“ uvedl prezident SLČR Lukáš Heřmanský. „Pevně doufáme, že se nám společně podaří do Harrachova vrátit mladé talenty, kteří ho budou pravidelně využívat k přípravě, i elitní závodníky v rámci vrcholných světových akcí. Toto místo si to jednoznačně zaslouží,“ dodal.

Dalším krokem k záchraně harrachovského areálu by mělo být vypracování studie. Podílet se na ní budou všechny strany, které memorandum podepsaly, a její financování zajistí na základě dnešní dohody Liberecký kraj.