Do e-mistrovství ČR v alpském lyžování se zapojilo téměř 800 lidí. Šampionem je hráč Pavlik Pavlik

Do e-mistrovství ČR v alpském lyžování se zapojilo téměř 800 lidí. Šampionem je hráč Pavlik Pavlik

5 min 14 s

Dobojováno! e-mistrovství České republiky v alpském lyžování má za sebou úspěšnou historickou premiéru. Do virtuálního závodu o mistrovský titul se prostřednictvím mobilní aplikace Ski Legends během sedmi dnů zapojilo téměř 800 soutěžících. A první eSport šampionem se stal hráč s přezdívkou Pavlik Pavlik.


Během jednoho týdne se v rámci e-mistrovství ČR odjelo celkem 89 závodů ve čtyřech různých disciplínách. Ve slalomu, obřím slalomu, super G a sjezdu reální závodníci i fanoušci lyžování získávali body a své postavení v boji o titul celkového e-šampiona mohli sledovat v pravidelně aktualizované tabulce. Celkem se e-mistrovství zúčastnilo 790 soutěžích z České republiky a 4 933 hráčů z celého světa.

„Pevně doufám, že si všichni zúčastnění šampionát užili nehledě na výsledky. Naším cílem bylo v současné nelehké době zábavnou formou nabídnout sportovcům i fanouškům alespoň trochu té závodní atmosféry. A to se podle prvotních reakcí povedlo,“ uvedl generální sekretář Svazu lyžařů ČR Jakub Čeřovský. „Byla to pro nás velká zkušenost, v našem prostředí unikátní projekt, jsem velmi rád, že se do něj zapojilo takové množství účastníků. Esport má do budoucna jednoznačně ohromný potenciál, vnímáme ho jako jednu z cest, jak vzbudit vášeň pro náš sport i u lidí, kteří by s ním jinak třeba ani nepřišli do kontaktu,“ dodal.        

Historicky prvním e-mistrem ČR v alpském lyžování se stal s přehledem a celkovým ziskem 8 326 bodů Pavlik Pavlik, jenž kromě celkového prvenství ovládl také žebříčky všech jednotlivých disciplín. Od Svazu lyžařů ČR tak převezme skutečnou trofej v podobě křišťálového glóbu, která je tradičně předávána republikovým šampionům v alpských disciplínách, a další hodnotné ceny. Stříbro prostřednictvím mobilního telefonu vybojoval uživatel ANULAJS, z bronzu se může radovat VOJTASL.   

„Jsem rád že jsme měli možnost spolupracovat se Svazem lyžařů ČR a vytvořit společně vůbec první eSport mistrovství ČR v alpském lyžování. Myslím, že vzhledem k velmi omezenému množství času, který pro přípravu obě strany měly, to dopadlo na výbornou a tuto spolupráci rozhodně hodnotím jako úspěšnou. Doufám, že soutěžící to vidí stejně,“ řekl majitel vývojářské společnosti PowerPlay Studio Ivan Krechňák. „Do budoucna bychom chtěli v takovýchto aktivitách pokračovat a už teď máme v hlavě koncept, jak fanouškům jejich zkušenost se Ski Legends ještě vylepšit,“ dodal.

Kompletní výsledky e-mistrovství ČR najdete ZDE.Pomoc Ukrajině