Další znovuzvolení Romana Kumpošta. Nadále bude místopředsedou ČOV

Další znovuzvolení Romana Kumpošta. Nadále bude místopředsedou ČOV

2 min 50 s

Podruhé za poslední týden byl Roman Kumpošt zvolen do vrcholné funkce přední sportovní organizace. Předseda Dozorčí rady Svazu lyžařů ČR byl po obhájení postu viceprezidenta Mezinárodní lyžařské federace znovuzvolen také místopředsedou Českého olympijského výboru.


Bývalý reprezentant v severské kombinaci a dlouholetý sportovní funkcionář Roman Kumpošt byl poprvé zvolen místopředsedou Českého olympijského výboru v roce 2016. A stejnou pozici bude ve vrcholné české sportovní organizaci vykonávat i následující čtyři roky. V úterý 29. června o tom rozhodlo volební plénum ČOV, vedle kterého probíhalo v hale 02 Universum také řádné plénum ČOV a nominační plénum pro letošní letní olympijské hry v Tokiu.

Do čela Českého olympijského výboru byl znovuzvolen Jiří Kejval, který působí na pozici předsedy od roku 2012. Na úterním volebním plénu neměl protikandidáta a pokračovat tak bude i ve třetím čtyřletém funkčním období.

Roman Kumpošt byl zvolen místopředsedou pro mezinárodní vztahy. Zdeněk Haník bude i nadále místopředsedou pro olympismus a vzdělávání, Libor Varhaník místopředsedou pro ekonomiku, Filip Šuman místopředsedou pro neolympijské sporty a místopředsedou bez gesce byl nově zvolen Milan Hnilička.

Už minulý týden byl Roman Kumpošt na prvním zasedání předsednictva Mezinárodní lyžařské federace pod vedením nového prezidenta Johana Eliasche znovuzvolen viceprezident FIS. Více jsme psali zde.