Další uvolnění mimořádných opatření. Volný pohyb ve skupinkách do 10 osob

Další uvolnění mimořádných opatření. Volný pohyb ve skupinkách do 10 osob

4 min 16 s

Vláda ČR zrychlila scénář uvolňování mimořádných opatření. O páteční půlnoci jsou změněna pravidla omezení volného pohybu osob a lidí mohou chodit na veřejnosti či sportovat v až desetičlenných skupinkách. Lidé si ale musí od sebe udržovat alespoň dvoumetrový odstup. Povolena je i spolková činnost, které se nesmí účastnit najednou více než deset osob.


Posilovny a fitness centra bez využití zázemí (sprchy, šatny) se nově otevřou už 27. dubna. Od 25. května vy pak mohly být povoleny sportovní akce bez přítomnosti diváků a s omezeným počtem přítomných osob. Časový plán platí pouze v případě, že nedojde ke zhoršení epidemiologické situace.

„Řekl bych, že zvítězil zdravý rozum. Sportovat nyní lze venku až v desetičlenných skupinkách, můžeme se tedy vrátit k tomu, co nás naplňuje. Mám už reakce z úseků svazu a jednotlivých oddílů. Nelení, nezahálí a chtějí se ihned pustit do tréninku. Tuto aktivitu stoprocentně podporuji,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský. „Touha vrátit se k aktivnímu sportu a co nejlépe se připravit na další sezonu vycházející od nejmenších dětí až po trenéry, je pro nás skvělý signál,“ dodal.

Aktuální pravidla volného pohybu k 24. 4. 2020 a sportování v přírodě naleznete zde.

Přesný harmonogram uvolňování sportovních aktivit:

20. dubna
Venkovní tréninkové aktivity profesionálních sportovců s vyloučením veřejnosti v menších skupinkách za přesně definovaných podmínek (sportovci s profesionální smlouvou, vrcholoví sportovci MO – AČR, MV ČR a VSC MŠMT).

24. dubna
Pobyt na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu deseti osob.

27. dubna
Posilovny a fitness centra bez využití zázemí.

11. května
Venkovní tréninkové aktivity profesionálních sportovců s vyloučením veřejnosti.

25. května
Kulturní, společenské, sportovní akce (počet osob bude specifikován)
Zotavovací akce apod. pro děti do 15 let věku
Možnost osobní přítomnosti žáků 1. stupně základních škol a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin.

Během června
Ostatní činnosti budou povoleny během června podle aktuální epidemiologické situace.

Kompletní harmonogram naleznete zde.Pomoc Ukrajině