Březnové vydání SNOW: rychlostní lyžování, ženské skoky na lyžích i ohlédnutí za MS

Březnové vydání SNOW: rychlostní lyžování, ženské skoky na lyžích i ohlédnutí za MS

4 min 55 s

Poslední vydání magazínu SNOW aktuální sezony věnuje značný prostor rychlostnímu lyžování včetně rozsáhlé zpovědi Petra Kakeše, na celkem 124 stranách ale přináší tradičně široký obsah včetně skialpové inspirace (např. co dělat, když skialpinista potká medvěda) či neobvyklých tipů na nevšední letní aktivity (např. skijak čili běžky na vodu). Elektronické předplatné mají tradičně všichni členové Svazu lyžařů ČR k dispozici zdarma.


V AKTUÁLNÍM VYDÁNÍ MAGAZÍNU SNOW MIMO JINÉ NAJDETE:

REPREZENTACE: MS alpských lyžařů 2021 českou optikou

Český tým si z mistrovství světa alpských lyžařů v italské Cortině odvezl hned několik velmi cenných umístění – zejména dvě perfektní, byť lehce smolná čtvrtá místa Ester Ledecké ze sjezdu a super-G. Vysoko byli ale také další členové české výpravy.

TÉMA: Ženské skoky na lyžích

Zkraje milénia sport, který tvrdě bojoval o uznání. V současnosti dynamické odvětví, jež si získává stále větší popularitu po celém světě. Řeč je o ženském skoku na lyžích, v němž má Česká republika hned několik slibných závodnic. Nejen o nich v rozhovoru hovořil místopředseda skokanského úseku Svazu lyžařů ČR Jan Baier.

TALENT: Štěpánka Ptáčková a Klára Ulrichová

Právě se skoky na lyžích se svou sportovní kariéru rozhodly spojit Štěpánka Ptáčková a Klára Ulrichové. A přestože jsou vzhledem k jejich věku teprve na začátku sportovní kariéry, obě už mají za sebou významné úspěchy. Ptáčkové je osmnáct let a na kontě už má třeba bronzovou medaili z loňských Zimních olympijských her mládeže, ještě o dva roky mladší Ulrichová se blýskla například šestým místem na letošním mistrovství světa juniorů. Proč si vybraly právě skoky? Jaký je jich sen? A co je žene dopředu?

HISTORIE: Češi jako ambasadoři světových značek

V každém oboru lidské činnosti, sport nevyjímaje, se stává, že pozdější legendy vyrůstají ze skromných podmínek. Tento historický paradox potvrzují i socialistické legendy, které tréninková píle a vůle se prosadit vynesla do světové špičky.  

Na 124 stranách najdete i spoustu dalších témat a rozhovorů ze světa českého i zahraničního lyžování. Členové Svazu lyžařů ČR mají k dispozici elektronické předplatné magazínu SNOW zdarma. Kód k aktivování elektronické verze prosincového vydání najdete ZDE.

Příjemné lyžařské čtení!Pomoc Ukrajině