×
Alpské lyžování v rámci Olympijského festivalu

Alpské lyžování v rámci Olympijského festivalu

24.01.2018

Olympijský festival 2018 u příležitosti XXIII. zimních olympijských her v Pchjongčchangu bude probíhat v Brně a Ostravě od 9. do 25. února. Návštěvníci se mohou těšit na více než 30 sportů, 17 dní aktivního sportování i fandění českým reprezentantům prostřednictvím přímých přenosů z dějiště her.

Ať už je rozmístění branek, kterými je vytyčená trať, jakékoliv, hlavní cíl závodníků zůstává stejný – sjet z kopce do cíle v co nejrychlejším čase. Ve sjezdech dosahují lyžaři rychlostí až 130 km/h a v kombinaci s ledovou sjezdovkou se jedná o opravdu adrenalinový prožitek. Sjezdařské soutěže jsou součástí programu olympijských her od roku 1936.

Lyžování si mohou návštěvníci Olympijského festivalu 2018 užít ve skiareálech, do kterých se program festivalu přenese – v Bílé, Mostech u Jablunkova, Karlově pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem. V rámci víkendových programů si můžou zájemci v areálech zalyžovat dle libosti, zúčastnit se tréninků pod vedením zkušených instruktorů či se rovnou vydat do závodů v obřím slalomu. Na programu alpského lyžování spolupracují kluby Ski Bílá, Sokol Mosty, TC Praděd a SK Annaberg.

Sportoviště v Brně vyrostou v pavilonu Z na Výstavišti Brno a v jeho okolí. V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí. Na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu se přenese také do čtyř horských středisek: Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.

Slavnostní zahájení je v obou areálech naplánováno na pátek 9. února, 11.00 hodin.
Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.
V Brně i Ostravě probíhají finální přípravy Olympijských festivalů – ladí se detaily sportovního programu, probíhá nábor dobrovolníků prostřednictvím oficiálních webových stránek www.olympijskyfestival.cz.