Ztracená zavazadla i přání předvést natrénované triky. Trenér Michal Peč vyhlíží MSJ s optimismem

Ztracená zavazadla i přání předvést natrénované triky. Trenér Michal Peč vyhlíží MSJ s optimismem

5 min 2 s

Mistrovství světa juniorů na Novém Zélandu, které spojí již tradičně freestyle snowboardisty a freeskiry, se nezadržitelně blíží. Jak probíhala příprava lyžařské části reprezentace? A co mohou dobrá umístění na šampionátu přinést našim reprezentantům pod vedením trenéra Michala Peče?


S českými freeskiery vás čeká juniorský šampionát ještě před startem ostré sezóny. Jak probíhala příprava během letního období?
V polovině května jsme ukončili sezónu na ledovcích, po kterých následovala kratší pauza. Příprava na sezónu novou, především na MSJ, začala v červnu kondiční částí, trampolínou a skákáním do vody v Jumparku Matylda. Poté jsme většinu července a začátek srpna před odletem na Nový Zéland trénovali v rakouském Banger parku, kde se skáče do nafukovacích airbagů. Kluci naskákali dost skoků, tak snad nám budou přát podmínky a povede se většinu triků přenést i na sníh.

 

Jak jste prozatím po pár dnech spokojeni s podmínkami na Zélandu? Jak vyhovují našim závodníkům?

Začátek na Novém Zélandu nebyl zrovna nejlepší. V Sydney nám uletělo letadlo, poté nám do Queenstownu nedorazily naše boardbagy s veškerým vybavením a než jsme je dostali, uplynuly tři dny. Nyní máme po týdnu na kopci day off a další necelý týden před kvalifikací slopestylu před sebou. Trať na slopestyle není zatím kompletní, ale část, ve které kluci mohli doposud trénovat, je vyhovující.

 

S jakými očekáváními půjdete do závodů big airu a slopestylu? Budete cílit na nejvyšší příčky? 

Pro kluky je to první zkušenost se závodem takového formátu, první MSJ. Jsou zde starší a zkušenější závodníci. Když vše půjde podle plánu a bude se dařit, tak myslím, že výkonnostně kluci mají na TOP 10 nebo TOP 15.

 

Bude se podle výsledků na MSJ odvíjet i váš další program do sezóny? Jaké závody plánujete objíždět s juniorským týmem v rámci Světových pohárů nebo EP?

 Ano, výsledky z MSJ jsou důležité pro kvalifikaci pro závod YOG (Youth Olympic Games, pozn. red.), který se jede v lednu 2024 v Koreji. V plánu s reprezentací juniorů je objíždět závody Evropského poháru a sbírat potřebné zkušenosti. Když se někomu z kluků bude dařit a bude mít potřebnou výkonnost, zkusili bychom start i na SP.Pomoc Ukrajině