Závody ve skicrossu na Reiteralmu: Úspěchy českých závodníků

3 min 23 s

V minulých dnech se na rakouském Reiteralmu odehrávaly závody ve skicrossu, které zahrnovaly nejen juniorské závody, ale také prestižní Evropský pohár a FIS závody. Česká výprava se neztratila a přivezla domů několik skvělých výsledků.

Juniorské závody: Diana Cholenská vyniká

V juniorských závodech se Česká republika prezentovala šesti talentovanými závodníky. Nejvíce se dařilo Dianě Cholenské, která obsadila skvělé 2. místo. Dana Harvey dosáhla na 4. místo, Jakub Lomský poté bral 8. místo, Ivana Česáková 11. a Nela Apolínová na 12. pozici. Nella Trinerová skončila na 16. místě. Tyto výsledky svědčí o síle českého juniorského skicrossového týmu.

Evropský pohár: Diana Cholenská znovu na špici

V kategorii Evropského poháru opět zářila Diana Cholenská, která obsadila 5. místo. Daniel Paulus se umístil na 29. pozici a Jakub Lomský na 37. příčce. Bohužel, Dana Harvey po nešťastném pádu v kvalifikaci nedokončila závod. Přestože to byla náročná situace, tým ukázal odhodlání bojovat až do konce.

FIS závody: Dan Paulus na stupních vítězů

Ve FIS závodech se na start postavili už pouze Dana Harvey, Dan Paulus a Jakub Lomský. Tentokrát zaznamenal nejlepší výsledek Dan Paulus, který dosáhl skvělého 3. místa. Dana Harvey a Kuba Lomský si vedli nejlépe na 5. místě. I přes několikrát provázející smůlu pro Dana Pauluse během maratonu závodů, tentokrát se mu podařilo zaznamenat výrazné zlepšení ve FIS bodech, což je velký krok ke splnění bodového limitu na Světový pohár.

Závodníci nyní přesunuli svou pozornost do švýcarského Lenku, kde je čeká další série Evropského poháru.