Závěr prázdnin přinesl finále Českého poháru a MČR v Aerials

4 min 42 s

V jedinečném prostředí Acrobat Parku ve Štítech se sešli zástupci českých oddílů, aby poměřili své umění. Vrcholu letní sezony disciplíny Aerials freestyle lyžařů se organizačně zhostil oddíl Ski Klub Šumperk.

Salta a vruty byly k vidění v závěrečném sobotním 6. podniku Freestyle Czech Open Českého poháru a následně v neděli v rámci mistrovství České republiky. Každý ze závodníků musel předvést dva skoky a vítězi se v daných kategoriích stali ti, kteří měli nejvyšší bodový součet obou skoků.

Sobotní závod ČP ovládli v kategorii děvčat a chlapců do 15 let Barbora Kulhánková a Šimon Kroupa, oba ze Ski Klubu Šumperk, a zajistili si tak i vítězství v celkovém hodnocení ČP.

V kategoriích nad 15 let se z vítězství radovali Adéla Měrková z Acrobat Teamu Štíty a Vít Zvalený z Elka Ostrava. Oba v závodě ČP skákali jednoduchá salta s vrutem. Tituly v celkovém hodnocení ČP nicméně putovaly do rukou Daniely Richter z Acrobat Teamu Štíty a Matyáše Kroupy ze Ski Klubu Šumperk.

V neděli byl na programu závod mstrovství ČR. I tentokrát byli k vidění jednoduchá salta v různých variacích, salta s vrutem a také dvojná salta.

V chlapecké kategorii do 15 let získal titul po zásluze po dvou skvělých skocích Jakub Dressler ze Ski klubu Šumperk, který očividně čerpal z čerstvé zkušenosti z mezinárodního závodu ve Švýcarsku.

Mezi dívkami nad 15 let kralovala zkušená Daniela Richter z Acrobat Teamu Štíty a vítězem mezi chlapci nad 15 let se díky velmi povedeným dvojným saltům stal Matyáš Kroupa ze Ski Klubu Šumperk.