Začalo MSJ ve freestyle lyžování. Dressler v prvním dni nepostoupil z kvalifikace aerials

2 min 4 s

V italské Chiese In Valmalenco začalo mistrovství světa juniorů v disciplínách aerials a moguls. Jediným českým reprezentantem v první z nich je na šampionátu Jakub Dressler, kterému se ve čtvrtek nepodařilo postoupit z kvalifikace.

Dressler, závodník šumperského Ski Clubu, se na start postavil jako patnáctiletý, patřil tedy k nejmladším na startu.

V kvalifikaci předvedl dva pokusy, které byly rozhodčími ohodnoceny velmi podobně.

V obou pokusech mu bylo v kategorii form, která hodnotí technické provedení skoků a triků, uděleno 4,5 bodů z pěti. Podobně hodnocené byly i dopady, a to kolem 8,5 bodů z devíti.

Za první pokus činil konečný součet 54,94 bodů, za druhý 54,8. Započítával se tedy lepší výsledek, který stačil na konečné 21. místo.

Kvalifikaci vyhrál s náskokem devíti bodů Kanaďan Miha Fontaine, nicméně v samotném závodě se musel sklonit před krajanem Alexandrem Duchainem, který vyhrál o necelý bod (102,57 proti 101,79 bodů). Na stupních vítězů je doplnil Connor Curran ze Spojených států (98,7 b.).