Vítkovice hostily MČR a finále Czech freeski tour

3 min 44 s

V sobotu 2.3. se v krkonošském středisku Vítkovice Aldrov ve zdejším FreestyleArea snowparku konalo Mistrovství České republiky ve freestyle lyžování v disciplíně slopestyle. Na startovní trať, která obsahovala celkem tři překážky, jednu jibovací bednu/rail a dva skoky, se postavilo celkem 40 závodníků ve třech kategoriích - ženy, děti a muži.

Závod odstartovala kvalifikace nejméně početn kategorie ženy, kde se představily čtyři závodnice, do finále postoupily tři z nich. Bronzovou příčku obsadila Rozárie Chodounská, stříbrná skončila Adéla Krčálová a první místo si vyjela favoritka závodu Magdalena Krčálová.

Kategorie nejmladších účastníků dětí do 15 let byla již obsazena početněji. Celkem se do závodu MČR přihlásilo 17 závodníků. Třetí místo si svými výkony vyjel Matěj Pecháč, druhé místo Oliver Zouhar a nejvíce svým výkonem zaujal porotu Damián Kiszka, který zaslouženě získal zlatou medaili a titul mistra České republiky ve freeski slopestyle pro rok 2024.

Nejvíce obsazena byla nejstarší kategorie muži nad 15 let. O titul mistra ČR se ucházelo 19 závodníků. Na třetím stupínku skončil juniorský reprezentant ČR Petr Müller, stříbrnou pozici svým výkonem urval jeho kolega z juniorské reprezentace Eliasz Kiszka. První místo obsadil největší favorit závodu, reprezentant ČR a pravidelný účastník Světového poháru ve freestyle lyžování Štěpán Hudeček.

,,Mistrovství České republiky ve Vítkovicích bylo zároveň poslední zastávkou českých závodů ve freestyle lyžování s názvem Czech freeski tour 2024. Po vyhlášení titulů mistrů ČR tak následovalo i vyhlášení celkových výsledků celé závodní sezóny. Snad nám ta příští přinese více sněhu a dále budou k vidění parádní akrobatické prvky po českých snowparcích,” uvedl Roman Dalecký, předseda úseku freestyle lyžování Svazu lyžařů ČR.