V Jumparku Matylda proběhla 1. zastávka Czech Freeski Tour

V Jumparku Matylda proběhla 1. zastávka Czech Freeski Tour

4 min 39 s

Zima zatím stále v nedohlednu, počasí tropické, ale první zastávka Czech Freeski Tour na sebe nenechala dlouho čekat. 9. 9. se v Jumparku na Matyldě proháněli první závodníci, počasí bylo více než ideální.


Celým závodním dnem se nesla přátelská atmosféra za doprovodu skvělé hudby, dobrého jídla z grilu a chlazeného pití. Fanoušci se koupali v okolí skoku, odkud podporovali závodníky například z paddlebopardů, nebo odpočívali v Prima Cool chill zóně.

Závodilo se v disciplíně Big Air a zúčastnilo se celkem 27 závodníku napříč 3 kategoriemi. Z kvalifikace, ve které bylo opravdu na co koukat, se do finále probojovalo v každé kategorii 6 závodníků. Ve finále měl každý závodník 3 skoky, z nichž se počítali dva nejlepší do finálového součtu.

 

Kategorii dětí ovládl s přehledem Damián Kiszka s triky switch left 900 mutegrab a left cork 900 tailgrab. Druhé místo bral mladý Oliver Zouhar se super left cork 720 mutegrab a right 360 safety grab. Třetí flek urval Slovák Filip Kolesár, který

vytasil sideflip japan grab a cork 720.

 

Kategorii žen ovládla zaslouženě Terka Nečasová s triky left misty flip 540 mute grab a right 540 tailgrab před Májou Krauerovou, která skákala super right 360, a svou mladší sestrou Zuzanou Nečasovou.

 

Královskou kategorii mužů ovládl dle předpokladů juniorský reprezentant Petr Müller s triky left double cork 1260 tailgrab a right cork 900 reversemute grab. Druhé místo bral překvapivě nováček v této kategorii Lukáš Peterka, který vsadil na lehčí triky, které ale bezpečně odjel, což mu vyneslo krásné 2. místo.

 

Lukáš skákal triky Left cork 900 tailgrab a super vysokou switch left 900 mute grab. Dalším účastníkům finále se nepovedlo odjet čistě svůj druhý trik, a tak bral 3. pozici Tomáš Peč za right doublecork 1260 safety grab. Nepopulární bramboravá pozice zbyla na Eliasze Kiszku, který ale skočil krásnou switch left cork 1080 s mutegrabem!

 

Všem závodníkům gratulujeme k super výkonům a divákům děkujeme za vytvoření super atmosféry!

 

Dále bychom chtěli poděkovat především našim sponzorům a partnerům Oakley, Freeskier.cz, Armadaskis.cz, Jumpark Matylda, Prima Cool, Swix, Audi, Autopalace, Monzas, Veolia a Gopass, bez kterých bychom Czech Freeski Tour nemohli uspořádat.

 

Těšíme se na další zastávky tour v zimní sezóně, nejbližší zastávka bude 10. 2. 2024 v Deštné v Orlických horách, kde se pojede disciplína Slopestyle.Pomoc Ukrajině