Úspěšná sobota skicrossařek! Nikol Kučerová si dojela ve svěťáku pro 11. místo. Diana Cholenská opanovala závod FIS

Úspěšná sobota skicrossařek! Nikol Kučerová si dojela ve svěťáku pro 11. místo. Diana Cholenská opanovala závod FIS

5 min 39 s

Skvělou sobotu prožily dvě české skicrossařky. Nikol Kučerová poprvé v novém roce startovala ve Světovém poháru a bylo z toho ve švédském Idre Fjäll jedenácté místo. Velmi dobrého umístění dosáhla na závodech FIS ve Svatém Mořici Diana Cholenská, jež vyhrála první závod od loňského zranění kolene.


Světový pohár se přesunul do Švédska, kde se jedou o víkendu dva závody. Na start kvalifikace se postavili i dva čeští závodníci – Daniel Paulus a Nikol Kučerová. Úspěšnější byla česká závodnice, která postoupila do sobotního hlavního závodu. Ve čtvrtfinálové jízdě dostala velmi těžké soupeřky, a to olympijskou šampionku, mistryni světa a vítězku Světového poháru Marielle Thompson z Kanady a neméně úspěšnou Švýcarku Fanny Smith.

„Mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem tady jezdila dobře. Ta trať je veliká a těžká. Bavilo mě to. V závodě jsem předvedla dobrou jízdu. Nechci to shazovat, protože mít tam Fanny a Marielle není nejjednodušší věc. Zkusila jsem napálit start a málem se mi to vymstilo. I když tady je to poměrně jedno, jelikož se to tady dá sjet. To se mi také podařilo a byla jsem hned za holkama,“ hodnotila start závodu Kučerová a záhy doplnila, kde přišly rozhodující momenty čtvrtfinálové jízdy.

„Je tam jedno místo po negativě, které mi nejde úplně správně projet. Občas tam udělám chybu a tyto malé chybičky, které doplní nedoskok pak znamenají, že proti holkám, které jsou běžně na bedně, nemůžu v závěru bojovat. Ovšem nebylo to úplně daleko, dojela jsem třetí a nebyl to hned od začátku prohraný závod. Mohl by to být samozřejmě lepší výsledek, ale jsem spokojená. Po těch všech peripetiích od léta, které jsem měla, jsem ráda, že můžu být v nejlepší šestnáctce.“

Česká závodnice v jízdě porazila čtvrtou Rakušanku Sonju Giglerovou a celkově obsadila jedenácté místo. Zítra se jede druhý závod, do toho však česká skicrossařka nezasáhne. „Nejvíc mě mrzí, že nezávodím i zítra. V kvalifikaci jsem totiž udělala velkou chybu, právě po té negativě a ta mě stála nejspíš postup. To mě mrzí nejvíc, protože bych si to dala s chutí ještě jednou,“ litovala Kučerová.

 

Skvělý den má za sebou i Diana Cholenská, která jela závod FIS ve švýcarském Svatém Mořici. Devatenáctiletá skicrossařka nedala svým soupeřkám šanci a poprvé od loňského zranění kolene slaví vítězství. Druhá česká závodnice Zuzana Hnyková neprošla přes čtvrtfinále a skončila na 15. pozici, o příčku níž se v mužské části soutěže umístil Jakub Lomský.Pomoc Ukrajině