Štěpán Hudeček v Mammoth Mountain na 35. místě

Štěpán Hudeček v Mammoth Mountain na 35. místě

3 min

Mladý freeskier si i přes náročné podmínky v americkém Mammoth Mountain doskočil pro 35. místo. Závod snowboardistů byl zrušen, závodníci freeski se nakonec dostali na trať i přes silnou bouři, která zasáhla středisko v uplynulých dnech.


Hudeček se i přes velkou smůlu na podmínky v minulých závodech dokázal připravit na podnik Světového poháru za mořem a ve slopestylu si i přes komplikace v počasí vyjel 35. místo.

 

„Čekala na nás těžká trať, podmínky ale byly oproti jiným závodům dobré. Štěpánovi se v tréninku dařilo, ač se s tratí dlouho pral, zábradlí byla fakt obrovská,” vyzdvihl Hudečka jeho trenér Josef Kalenský.

 

Jako by ale špatné počasí Hudečka pronásledovalo už od přípravy před letošním ročníkem. Ani v Americe se nakonec lyžařský slopestyle neobešel bez komplikací.

„Bohužel hned po tréninku přišla bouřka, závod snowboardistů se zrušil úplně, u nás to bylo na hraně, jestli to vůbec odjedeme,” vysvětloval Kalenský.

 

„Do závodu jsme šli buď a nebo, protože poslední tréninky se Štěpánovi nedařilo moc dostat do tempa. Jízdu nakonec odjel s velmi jednoduchými triky. Rozhodně měl v Americe na víc,” hodnotil Hudečkovy jízdy jeho trenér.

 

Mladého freeridera nyní čekají školní povinnosti, po kterých odjede samostatnou přípravu v Rakousku před samotným závěrem sezóny Světového poháru v Evropě.Pomoc Ukrajině