Špindlerův mlýn hostil FIS závod freeski

Špindlerův mlýn hostil FIS závod freeski

2 min 19 s

V neděli byla na pořadu dne hlavní akce freestyle lyžování, a to FIS Big Air na klasickém místě ve Špindlerově Mlýně, v průseku. Organizátoři měli náročnou práci s přesunem veškeré techniky, brandingu a zázemí v krátkém časovém intervalu. I přes to se s tím skvěle vypořádali, a pro 27 mužů a 3 ženy připravili skvělý závod. 27 mužů ze tří zemí: Česka, Slovenska a Polska. Kvalifikace se jela na dvě jízdy a finále, kam postoupilo deset nejlepších, na jízdy tři.


,,Finále bylo i za účasti celkem obstojné divácké kulisy velice povedené a bylo na co koukat. Favorité závodu předváděli triky jako dub 14, dub 12, sw bio 10, sw dub 12 a podobné,” popisoval Dalecký.

Nejlepší tři byli naši reprezentanti, a to první Štěpán Hudeček, druhé místo obsadil Eliasz Kiszka, třetí místo pak Jakub Koula.

,,Poděkování patří areálům Vítkovice a Špindlerův Mlýn za přípravu tratí a umožnění odjet kvalitní závody. Příští rok je ambicí uspořádat ve Špindlerově Mlýně závody FIS a Evropského poháru v Big Airu,” uzavřel Dalecký.Pomoc Ukrajině