Skicrossaři absolvovali první Světový pohár v Rakousku

Skicrossaři absolvovali první Světový pohár v Rakousku

3 min 26 s

Po dlouhých týdnech příprav vletěli do svěťákové sezóny Diana Cholenská a Daniel Paulus jako poslední z úseku freestyle lyžování. Ve dvou kvalifikacích se ovšem ani jednomu z nich v rakouském Reiteralmu nepodařilo dostat do finálových jízd.


Se závodníky jel na Světový pohár hlavní trenér Zdeněk Chrástecký s bývalým reprezentantem a světovým šampionem Tomášem Krausem, který se závodníky absolvoval přípravu i prohlídku trati. “Trať byla extrémně náročná hlavně pro ženy, kdy  i ty nejzkušenější závodnice měly s takto obtížnou tratí velké problémy,” popisoval.

 

Po první prohlídce trati byl Paulus velmi spokojený, pro Cholenskou to byla naopak velká výzva. Druhou prohlídkou už se oba s tratí sžili a těšili na kvalifikační jízdy. Diana se v první jízde nevešla do jedné z bran a bohužel nakonec jízdu nedojela. Na prvním i druhém mezičase se držela na postupovém místě, chyba ve spodní části trati proto byla nešťastná.

 

Ve druhé jízdě už Diana jela trochu opatrněji a na postup to bohužel nestačilo. V každém případě to byla skvělá příležitost, která ji znovu posunula o kus kupředu v rámci zkušeností.

 

Dan Paulus se v první kvalifikační jízdě také držel na postupových místech na prvním i druhém mezičase, bohužel po chybě ve spodní části ztratil a dojel za postupem o pouhé 0,35s. Ve druhé kvalifikační jízdě naopak udělal chybu hned na startu, která se s ním vezla až do cíle a bohužel také nepostoupil.

 

Dalším závodem Světového poháru bude pro závodníky Veysonnaz ve Švýcarsku v polovině března.Pomoc Ukrajině