První SP odstartoval v Churu. Hudeček se nekvalifikoval, do hry půjde Hroneš

První SP odstartoval v Churu. Hudeček se nekvalifikoval, do hry půjde Hroneš

2 min 36 s

Švýcarský Chur se stal dějištěm prvního Světového poháru zimní sezony 2023/2024 s účastí dvou českých zástupců. Štěpán Hudeček za freeski a Jakub Hroneš za Freestyle snowboarding drží českou vlajku v bohaté mezinárodní konkurenci, Hudečkovi ale úvodní kvalifikace nevyšla.


Původní plány se startem kvalifikace freeski v pátek dopoledne zhatila předpověď počasí, a tak se závodníci včetně Hudečka postavili na trať již o den dříve ve čtvrtek.

 

„Podmínky byly opravdu těžké. Po jednom tréninku do pozdního večera jsme měli hned brzo ráno kvalifikaci,“ povídal Hudeček po snaze dostat se do finále.

 

Český jezdec se pokusil o double cork 1800, který mu tentokrát ale nevyšel dle představ. S tímto trikem Štěpán obsadil 13. místo v uplynulé sezoně na Světovém poháru v USA.

 

Mladý závodník ale nevěšel hlavu a hned vyhlížel další závody. „Teď nás čeká slopestyle na Stubai a hned potom další big air v Číně,“ hlásil odhodlaně.

 

Kvalifikace čeká ve Švýcarsku také Jakuba Hroneše, který se představí mezi elitou freestyle snowboardingu. Pokud opět počasí neporučí jinak, postaví se na start kvalifikačních jízd v sobotním dopoledni, případné finále se pojede ještě večer v rámci night session.Pomoc Ukrajině