Petr Müller se ve slopestylu na MSJ umístil na 7. příčce!

3 min 4 s

TOP 10 pro české freestyle lyžování na mistrovství světa juniorů. V italském Livignu zapsal vynikající výsledek Petr Müller, který ve slopestylu prošel z náročné kvalifikace a ve finále se umístil na sedmé příčce.

V kvalifikaci se o postup snažilo přes sedmdesát závodníků. Müller ze svého heatu dokázal postoupit ze skvělého třetího místa s 86 body, a to díky druhému pokusu, jelikož ten první vylepšil o téměř čtyři body.

Celé konání šampionátu ale ovlivňovalo počasí a nejinak tomu bylo v hlavním závodě. A to až do té míry, že rozjetou soutěž zrušil velmi silný vítr. Nedošlo tak na poslední skok.

Müller se ale s podmínkami popral velice statečně a díky 64,66 bodům se umístil jako sedmý nejlepší junior na světě. "Ve finále se mi povedlo triky zajet right double cork 1080 a leftside double cork 1440. Za to jsme s trenérem extrémně rádi," pochvaloval si Müller po závodě. Finálové ambice měl sedmnáctiletý český talent také v disciplíně big air. Tu ale v dějišti juniorského šampionátu zhatilo počasí.

Do kvalifikace slopestylu, který tak byl nakonec jediným vystoupením freestyle lyžařů na mistrovství světa juniorů, kromě Müllera zasáhla ještě další dvojice Čechů, které se však do finále nepodařilo dostat. Eliasz Kiszka se s 52,66 body umístil na konečné 36. pozici, zatímco Jakub Koula dostal od rozhodčích o tři body méně, a tak skončil 40. v pořadí.