Novak si v Deer Valley skočil pro 8. místo. Boulaři uzavřeli zámořskou tour

Novak si v Deer Valley skočil pro 8. místo. Boulaři uzavřeli zámořskou tour

2 min 47 s

Freetyle lyžař Nick Novak po delší odmlce znovu zasáhl do Světového poháru v disciplíně aerials a v americkém Deer Valley si hned vyskočil skvělé osmé místo, na které navazoval čtvrtým umístěním z kvalifikace.


Novak se ve Světovém poháru ukázal znovu po dlouhých dvou měsících, kdy se premiérově představil ve Finsku, které mu na začátku prosince vyneslo 15. příčku. Český závodník výborně vstoupil do Svěťáku v Deer Valley už kvalifikací, ve které obdržel za svůj výkon bodové ohodnocení odpovídající čtvrtému místu.

 

„Počasí bylo velmi náročné, mrzlo, pršelo. Hodně závodníků spadlo velmi tvrdě, podmínky byly opravdu náročné,“ přibližoval Novak podmínky na americkém Svěťáku.

 

„Moje skoky byly skvělé a konzistentní, byl jsem nadšený, když jsem se dostal do finále. Nakonec jsem bohužel skončil osmý, jen dvě místa od superfinále.“

 

Novak se představí znovu už za týden v kanadském Lac-Beauportu, a to hned ve dvou závodních dnech.

 

V americkém Deer Valley závodili na svém třetím Světovém poháru v zámoří také boulaři, leč jim se příliš nedařilo. Matyáš Kroupa ani Marek Gajdečka nedokázali postoupit do finále single moguls, v dualech vypadli hned ve svých prvních rozjížďkách.Pomoc Ukrajině