Nicholas Novak byl devátý na Světovém poháru v kanadském Le Relais

2 min 41 s

Dvoudenní přehlídka toho nejlepšího z disciplíny Aerials skončila v neděli v kanadském Le Relais, kde se jel další díl Světového poháru. Druhý závodní den byl výsledkově úspěšným i pro české barvy, když si Nicholas Novak vyskočil deváté místo.

Český akrobatický lyžař se v neděli probojoval z kvalifikace skokem, za který obdržel 89,50 bodů. Ve finále Novak předvedl trojné salto se třemi vruty a umístil se na skvělém devátém místě. „Skákalo se mi velmi dobře, mám radost. V obou závodech se mi povedly dopady, ale musím ještě zapracovat na provedení ve vzduchu,“ řekl český závodník. Po sobotním 16. místě je devátá příčka jeho nejlepším umístěním ve Světovém poháru od roku 2019.

Nedělní závod vyhrál Švýcar Noe Roth před dvojicí Američanů Christopherem Lilliesem a Quinnem Dehlingerem. Ženský závod ovládla Australanka Laura Peel.

Další závod Světového poháru se jede třetího února v ikonické lokalitě White Owl v Deer Valley, kde by chtěl český akrobatický lyžař svůj výkon ještě vylepšit.

„Těším se na další závod, který bude v Park City. Tam se již pokusím skočit i trojné salto se čtyřmi vruty,“ dodal na závěr Novak.