Moguls a Aerials pořádali první ČP v Liberci

Moguls a Aerials pořádali první ČP v Liberci

3 min 51 s

V tradiční baště lyžování proběhl freestylový víkend v disciplíně Aerials. Domácí SK Ještěd Liberec zorganizoval historicky první společný závod Českého poháru, kterého se zúčastnilo 50 freestylových lyžařů v disciplíně Moguls a necelá dvacítka skokanů v Aerials.


Díky velice chladnému počasí se podařilo vyrobit dostatek sněhu a připravit skvělou trať o délce 190 metrů se 2 skoky. Celý víkend závod doprovázelo sluníčko, ale velice tvrdá a náročná trať. K závodu se připojili i ti nejmenší, kteří měli postavenou svoji dětskou dráhu s vlnami a menším skokem.

 

Na místě byli členové reprezentace kromě Zuzany Tlapákové a Víta Zvaleného, kteří reprezentují Česko na Olympiádě mládeže v Koreji, a Marka Gajdečky s Matyášem Kroupou, kteří obráží turné Světového poháru za mořem.

 

„Celý víkend jsme skákali za ideálních podmínek. Podařilo se postavit skvělý areál a přálo nám i počasí,“ chválil si podmínky Aleš Valenta.

 

Bez účasti našeho nejlepšího reprezentanta v disciplíně Aerials Nicholase Novaka, který aktuálně trénuje v zámoří, se oba závody Českého poháru vydařily našim mladým reprezentantům.

 

Povedlo se mi společně se Sportovním klubem Ještěd postavit krásnou trať, která byla díky velkým mrazům náročná a tvrdá. Závodníci si s tím ale dokázali poradit a krásné slunečné dny posílili výbornými výkony skvělou atmosféru závodů,” povídal sportovní ředitel freestyle lyžování Daniel Honzig.

 

V obou dnech získali vítězný double následující skokani v disciplíně Aerials:

Žačky: Barbora Kulhánková, Ski Klub Šumperk

Žáci: Šimon Kroupa, Ski Klub Šumperk

Ženy: Adéla Měrková, Acrobat Team Štíty

Muži: Jakub Dressler, Ski Klub Šumperk

 

Další závody Českého poháru v disciplíně Aerials se uskuteční v Klepáčově u Šumperka ve dnech 3. a 4. února.Pomoc Ukrajině