Letní sezóna Aerials startuje 25. 6. prvním závodem Českého poháru

Letní sezóna Aerials startuje 25. 6. prvním závodem Českého poháru

3 min 40 s

Letní sezona domácích závodů v disciplíně Aerials (akrobatické skoky na lyžích) čítá 6 závodů Českého poháru + 1 závod Mistrovství ČR. Všechny závody se uskuteční v největším letním centru akrobatického lyžování v Čechách v Acrobat Parku ve Štítech, závodit se bude vždy ve 2 kategoriích a to dívky - chlapci do 15 a nad 16 let. Závodů a tréninků se mohou zúčastnit i zájemci o tento sport v rámci náborových try-out programů.


Úvodní závod ČP se uskuteční v neděli 25. 6. pod taktovkou ostravského oddílu ELKA Ostrava. 

Další závody Českého poháru se uskuteční 15. a 16. 7. Tento víkend má na starosti nový oddíl Acrobat Team Štíty.

 

„Během celého léta se můžou zájemci o disciplínu Aerials přihlásit na jeden z try-out tréninků, které budeme v Acrobat Parku organizovat,“ vzkazuje všem zájemcům Aleš Valenta, bývalý skvělý český akrobatický lyžař.

 

„Ideální věk je mezi 12 - 18 lety. Skočit z mikro rampy zvládne úplně každý se základní dovedností lyžování, a když bude mít chuť a odvahu, tak se pod odborným dohledem může vydat i na větší rampu, vše s bezpečným dopadem do vody. Vše navic bez jakýchkoliv poplatků,” doplňuje olympijský vítěz ze Salt Lake City 2002.

 

V případě zájmu pište na e-mail team@acrobatpark.com.

 

Měsíc srpen započne čtvrtý, respektive pátý závod Českého poháru, který organizuje tradiční oddíl ze severu Čech SK Ještěd.

 

Konec prázdnin ozdobí finálový závod Českého poháru a Mistrovství ČR. Víkend 26. - 27. 8. bude v režii Ski Klubu Šumperk.

 

Program domácích závodů Aerials:

 

25. 6.               1. Český pohár (ELKA Ostrava)

15. - 16. 7.       2.+3. ČP (Acrobat Team Štíty)

5. - 6. 8.           4.+5. ČP (SK Ještěd)

26. - 27. 8.       6. ČP + MČR (Ski Klub Šumperk)Pomoc Ukrajině