Klepáčov hostil dva závody Českého poháru v Mogul skiing a Aerials

4 min 50 s

Po roční pauze se do Klepáčova u Šumperka vrátily závody Českého poháru ve freestylovém lyžování v disciplínách Mogul skiing (jízda v boulích) a Aerials (akrobatické skoky).

Šumperský Ski klub se ujal pořádání a za přispění areálu a mnoha pomocníků se mu podařilo vybudovat jak hezkou trať pro boulaře, tak i můstek pro akrobatické skokany.

Sobotnímu závodu v disciplíně Mogul skiing vévodili závodníci z domácího Ski klubu, kteří ovládli všechny kategorie, kromě předžáků a žen. I přes absenci reprezentace “A”, která byla v USA na Světovém poháru, a reprezentace “B”, jenž závodila na Evropském poháru ve Švédsku, se závod povedl a všechny kluby přivezly maximum svých mladých nadějí.

Podobná výsledková situace se opakovala i v disciplíně Aerials, a šumperští tak naplno využili vlastního prostředí.

„Bohužel kvůli teplému počasí byly podmínky náročné, ale jsem rád, že Ski klub Šumperk i tak dokázal postavit kvalitní dlouhou boulovou trať, kde naši mladší závodníci předváděli kvalitní výkony,“ zhodnotil Daniel Honzig sportovní ředitel úseku a předseda disciplíny.

Nedělní počasí nepřálo závodníkům už od samotného rána. Déšť komplikoval jak samotné výkony, tak i snahu udržet trať a můstky v dobré kondici.

Trénink v boulích byl omezen na dvě tréninkové jízdy a následně se přes 25 závodníků vrhlo do závodění. Necelá 20 skokanů v Aerials na tom byla velmi podobně. Ve snaze šetřit můstek byl zkrácen trénink a po 40 minutách se již závodilo.

„Dnes se ukázalo, jaký měl kdo sportovní charakter. Déšť nám při skocích komplikoval skoky, ale nepříjemný byl i nárazový vítr. Naštěstí vše dopadlo v pořádku. Kuba Dressler dokonce v těchto náročných podmínkách skočil jednoduché salto vzad prohnutě bez srážek od rozhodčích“, chválí 100% výkon mladého skokana Aleš Valenta.

Vše se nakonec zdárně odjelo a odskákalo a nedělní závod ČP mohl ocenit ty nejlepší.

Kompletní výsledky ČP MOGUL SKIING:  ZDE
Kompletní výsledky ČP Aerials:ZDE

Další závody v disciplíně Aerials se uskuteční ve Skiresortu Buková hora, kde se v termínu 17. a 18. února pojede finále Českého poháru a Mistrovsví ČR a Mogul skiing pojedou své FIS Mistrovství ČR 16.-17.3.2024 na Tanvaldském Špičáku.