Jezerné hostilo ČP ve skicrossu

Jezerné hostilo ČP ve skicrossu

2 min 51 s

Pod slunečným nebem se odehrály skikrosové závody v rámci Českého poháru v Jezerném. Akce odstartovala v pátek, kdy byly závody vyhrazeny pro juniory. V juniorské kategorii dívek vedla LOEW, následovaná HUESGEN a HAAKE.


Z českých závodnic se nejlépe umístila Česáková, která obsadila čtvrté místo. V kategorii chlapců juniorů triumfoval Hauser Lenz, následován Hotovým Gustavem a Hoerthem Maximilianem.

 

Sobota přinesla kvalifikaci ve formě tříkolové soutěže, kde závodníci sbírali body, podle kterých byli následně nasazeni do finálových rozjížděk. Kategorie FIS žen byla ovládnuta Danou Harvey, a mezi muži se triumfem pyšnil Josef Petřek.

 

Ve starších žácích si Matoušek a Krausová odnesli vítězství, zatímco mladší žáci, Soukupová Eliška a Korellus Jakub, také slavili úspěch. Předžáci byli reprezentováni Václavem Správkou a předžákyní Rozárií Svobodovou. Přípravku reprezentoval Borák Ondřej.

 

Neděle přinesla další vzrušující kolo závodů. Nasazení do finálových rozjížděk bylo tentokrát rozlosované podle aktuálních FIS bodů. V kategorii FIS žen zaznamenala nejlepší výsledek Nella Trinnerová, zatímco u mužů opět dominoval Josef Petřek.

Ve starších žácích vedla mezi dívkami Lucie Krausová a mezi chlapci triumfoval Šimon Třešňák. Mladší žáci, Soukupová a Korrelus, si odnesli vítězství, stejně jako předžáci Podešva a Šarmanová. V nejmladší kategorii přípravek zvítězil tentokrát Ondřej Borák.Pomoc Ukrajině