Ještěd přivítal boulařský Český pohár. Vidět byli i čeští reprezentanti

3 min 49 s

Skiareál Ještěd hostil v uplynulém víkendu Český pohár boulařů. Na start tratě se postavily všechny kategorie napříč boulařskou základnou, zápolilo se od dětí v předškolním věku až po dospělé.

„Na sjezdovce F10 pod lany se povedlo postavit dvě tratě se skoky o délce 190 metrů a sklonu 21 stupňů. Celý víkend nám úplně nepřálo počasí s deštěm a teplotami okolo 5 stupňů, ale i tak byly závody kvalitní a s hojným počtem závodníků,“ pochvaloval si sportovní ředitel akrobatického lyžování Daniel Honzig.

Závod byl rozdělen do tří kategorií od nejmenších předžáků a předžaček přes žáky a žákyně až závody můžu a žen.

Oba mužské závody ovládl nadějný český junior Matyáš Kroupa se ziskem 76,78, respektive 78,49 bodů, kterého následovali reprezentant Marek Gajdečka a v prvním závodě Jan Rubáček, druhý závod si třetí místo přisvojil trenér reprezentantů Vojtěch Bínek.

Mezi ženami byla nejlepší Klára Gajdečková se ziskem 65,74, respektive 63,95 bodů ve druhém závodě. Druhé a třetí místo brala Andrea Katzerová, první závod byla druhá Zuzana Tlapáková, v druhém závodě brala bronz Eliška Koňáková.

TOP 3 všech kategorií:

Ženy, 1. závod: Klára Gajdečková (65,74 bodů), Zuzana Tlapáková (61,68), Andrea Katzerová (61,63)

Ženy, 2. závod: Klára Gajdečková (63,95), Andrea Katzerová (55,56), Eliška Koňáková (51,92)

Muži, 1. závod: Matyáš Kroupa (76,78), Marek Gajdečka (70,84), Jan Rubáček (67,17)

Muži, 2. závod: Matyáš Kroupa (78,49), Marek Gajdečka (75,23), Vojtěch Bínek (71,27)

Žačky, 1. závod: Barbora Kulhánková (35,62)

Žačky, 2. závod: Barbora Kulhánková (39,35)

Žáci, 1. závod: Vít Zvalený (69,00), Jakub Dressler (50,21), Filip Dostal (49,55)

Žáci, 2. závod: Vít Zvalený (70,39), Šimon Kroupa (63,12), Jakub Dressler (60,00)

Předžačky, 1. závod: Anita Hádková (58,08), Alžběta Kulhánková (56,19), Karolína Duňková (55,35)

Předžačky, 2. závod: Tereza Szostková (56,72), Alžběta Kulhánková (55,19), Anita Hádková (53, 68)

Předžáci: Kristián Tuž (55,66)