MSJ v jízdě v boulích: Nejlepší českou jízdu v single předvedl 22. Kroupa, v duálech pak 20. Gajdečka

MSJ v jízdě v boulích: Nejlepší českou jízdu v single předvedl 22. Kroupa, v duálech pak 20. Gajdečka

5 min 27 s

Juniorský světový šampionát freestyle lyžování disciplíny MOGUL SKIING započal pátečním závodem v single moguls a o den později v dual moguls. Do obou závodů se zapojili také čtyři čeští reprezentanti. Finálová šestnáctka už byla u obou závodů bez české účasti, nejlepší byl 20. v duálech Marek Gajdečka.


Bohužel, žádnému českému závodníkovi se v kvalitně obsazeném startovním poli nepovedlo skrze kvalifikační zápolení prokousat ani v jednom závodě do finálové šestnáctky.

  

V disciplíně single moguls si nejlépe vedl Matyáš Kroupa. V této disciplíně se sčítají body za výsledný čas, triky na skocích a technický průjezd boulemi. Matyáš si vysloužil 59,47 bodu a umístil se ve třetí desítce na 22. místě.

 

Do třetí desítky se vměstnal ještě 28. Marek Gajdečka (57,38 b). Zbývá zmínit ještě finální umístění dvojice Zvalených – na 35. příčce se umístil Vít (45,18 b) a hned za ním Filip (44,53 b).

 

Druhý den v duálech se přes základní heat dostali Marek Gajdečka s Matyášem Kroupou. V dalším kole ale bohužel oba vypadli. Nejlépe se pak umístil Marek Gajdečka s 20. místem. Za ním skončil Matyáš Kroupa 22. Vít a Filip Zvalení nepostoupili ze základních rozjížděk a skončili 35. a 40.

 

„I když se všichni kluci od loňského ročníku bodově posunuli, za což jsem rád, na finále to nevyšlo. Pro všechny to byla náročná sezóna – Marek s Matyášem poprvé objeli prakticky celý seriál SP, Vít s Filipem taky přidali několikero FIS a EP závodů, a k tomu YOG. Věřím, že s takovýmto nasazením celého týmu, včetně jeho realizační části, nezůstaneme stát před branami dlouho. Všem patří dík,“ hodnotil vystoupení na juniorském šampionátu trenér Vojtěch Bínek.

 

„S mistrovstvím světa juniorů jsem spokojený, protože jsem se nezranil tak jak naposledy a zároveň jsem byl kousek k postupu do finále. Na příští rok se těším a vím, že musím makat ještě víc, abych se dokázal probojovat k té vysněné bedně,” řekl Matyáš Kroupa. 

 

„Myslím si, že mi tento závod přinesl mnoho zkušeností, jelikož trať byla velice náročná a bylo tu mnoho silných soupeřů. Také moje výkony se v průběhu tréninků a závodů dost zlepšovaly a už se těším na další podobné závody,“ popisoval Vít Zvalený. Toho doplnil další reprezentační parťák Marek Gajdečka: “Jsem rád že jsem zajel dvě slušné závodní jízdy, ale mrzí mě, že v singlech nebyla jízda srovnanější.”

 

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině