Diana Cholenská: Ocenění pro mě znamená strašně moc. Příští sezónu se pustíme do svěťáku

Diana Cholenská: Ocenění pro mě znamená strašně moc. Příští sezónu se pustíme do svěťáku

4 min 18 s

Diana Cholenská, dvacetiletá česká reprezentantka, se může pyšnit titulem královny freestyle lyžování. Navzdory náročné sezóně, kdy se vracela po zranění, dokázala vyjet několik solidních výsledků. Během své závěrečné sezony v juniorské kategorii získala dvě medaile v Evropském poháru – v prosinci ve Švédsku a v únoru ve Francii. Ve Světovém poháru v rakouském Reiteralmu obsadila 18. místo. Na juniorském mistrovství světa pak dosáhla na 6. místo.


Diano, získala jste ocenění královny freestyle lyžovaní, co to pro vás znamená?
Znamená pro mě strašně moc, opravdu si toho vážím. A doufám, že nebylo poslední. 

Je toto ocenění určitou motivací do nadcházející sezóny?
Pro mě je motivací nasadit korunku a být královnou českého lyžování, to je velký sen každé holky. Do další sezóny to pro mě motivace je, a uvidíme, jak se podaří.

Když se vrátíme k vaší sezóně, jak byste ji zhodnotila?
Myslím si, že byla hodně náročná. Měli jsme nového trenéra, takže jsme se museli nějakým způsobem seznámit. Na začátku to se mnou měl opravdu těžké, nedávala jsem mu to úplně zadarmo. Postupně jsem přišla na to, že mi nezbývá nic jiného, než ho přijmout. Musím říct, že jsme si nakonec hodně sedli, spolupracujeme spolu a snažíme se do toho dávat vše. Nějaké kvalitní výsledky z toho vyplynuly a doufám, že to bude pokračovat správným směrem. A že se to ukáže hlavně na olympiádě, odkud přivezeme dobrý výsledek.

Bude jedním z vašich cílů se více zaměřit na Světový pohár, ve kterém jste letos tolik nezávodila?
Letos jsem ve Světovém poháru tolik nezávodila, jelikož jsem se vracela zpátky po zranění kolene. Měli jsme také nového trenéra, takže to byla spíše taková „oťukávačka”. Příští rok se pustíme do svěťáku, objedeme celý pohár. Já doufám, že to dopadne dobře a vyjedu si nějaké další skvělé umístění.Pomoc Ukrajině