Deštné hostilo Český pohár freeski

2 min 37 s

10. února hostilo Deštné v Orlických horách první zimní zastávku série Českého poháru ve freeski, disciplíně slopestyle. Série byla odstartována na konci prázdnin na mostecké Matyldě, kde proběhl závod do vody v Big Airu.

Počasí na pátečním tréninku nepřálo a vydatně pršelo. Organizátoři, ale udělali maximum pro to, aby se závod uskutečnil. V sobotu se jako zázrakem rozjasnilo a teploty kolem deseti stupňů umožnily závodníkům pohodové jarní lyžování.

Do kvalifikace nastoupilo celkem 39 závodníků a závodnic. Závodníci odjeli na trati složené ze skoku a zábradlí v kvalifikaci dvě jízdy, přičemž se počítala lepší z nich. Do finále postoupilo v jednotlivých kategoriích šest dětí, osm dospělých a dvě slečny.

Reprezentanti předváděli triky jako sw dub 9, sw bio 10, cork 7 a 9, apod. Nejlepší v dětské kategorii byl domácí Damian Kiszka, v dospělé pak Štěpán Hudeček a mezi dívkami vyhrála Magda Krčálová.

,,Doufáme, že se zima umoudří a další zastávky ČP a FIS proběhnou dle plánu ve Vítkovicích v Krkonoších 2. a 3. 3. 2024. Děkujeme všem partnerům a fanouškům. Budeme se těšit opět za necelý měsíc,” uvedl předseda freestyle lyžování SLČR Roman Dalecký.