Debutanti Apolínová s Matouškem vybojovali v týmovém závodě ve skicrossu postup do čtvrtfinále

Debutanti Apolínová s Matouškem vybojovali v týmovém závodě ve skicrossu postup do čtvrtfinále

3 min 54 s

Juniorský světový šampionát ve skicrossu vyvrcholil ve švédském Idre Fjäll pondělním závodem dvojic. Česká výprava nasadila do týmového závodu celkem tři dvojice, z nichž se povedlo debutantům Nele Apolínové a Tomášovi Matouškovi projít do čtvrtfinále a obsadili konečné 16. místo.


Šestnáctiletá Apolínová a o rok starší Matoušek absolvovali v Idre Fjäll svůj první juniorský šampionát a při své premiéře zanechali více než dobrý dojem. 

Už v neděli se Matouškovi povedlo úspěšně projít kvalifikací individuálního závodu v našlapané konkurenci světové juniorské špičky, čímž velmi potěšil hlavního trenéra juniorské reprezentace Zdeňka Chrásteckého. Obdobná slova chvály měl i pro Apolínovou, která do Idre Fjäll jela sbírat zkušenosti a jako jedna z nejmladších závodnic se rozhodně neztratila, když obsadila v kvalifikaci 25. místo.

Česká výprava se rozhodla do týmového závodu spojit právě oba talentované skicrossaře, což se ukázalo být skvělou volbou. Apolínové s Matouškem se totiž povedlo v osmifinále, které bylo ovlivněno těžkým pádem Kanaďanů, vybojovat druhé místo za Švýcary a postoupit do čtvrtfinále.

V něm na český tandem čekala hodně náročná konkurence v čele s pozdějšími mistry světa Tillem Hugenrothem a Veronikou Redderovou z Německa. Po prvním úseku se Češi drželi na třetím místě před Rakušany, v cíli však nakonec obsadili čtvrtou pozici a celkově si vyjeli 16. místo.

Další dvě české dvojice skončily v osmifinále. Konečné sedmnácté místo si vyjeli ve svých posledních závodech na juniorském mistrovství světa v kariéře Jakub Lomský a Diana Cholenská, která se v neděli blýskla fantastickým šestým místem v individuálním závodě. Na 25. příčce pak zakončili týmový závod Gustav Hotový s Ivanou Česákovou.

Foto: Alexander Neimert Pomoc Ukrajině