Czech freeski tour odstartovala první zimní zastávkou. V Deštném se jelo o mistrovské tituly

4 min 9 s

Uplynulý víkend hostilo Deštné v Orlických horách první ze série zimních závodů Czech freeski tour, který navázal na letní závody na Matyldě. Závodníci soutěžili v kategorii slopestyle, zápolení v ní se zároveň stalo mistrovstvím České republiky.

Organizátorům zpočátku úplně nepřálo počasí, nakonec se však umoudřilo a mohli dokončit skvělou trať pro všechny kategorie.

„V Deštném nakonec panovaly skvělé podmínky celý víkend,“ pochvaloval si sportovní ředitel akrobatického lyžování Daniel Honzig.

„První úsek byl rozdělený na tři railové sekce a následoval velký a malý skok přímo do cíle. I přes lehkou mlhu a mrholení předváděli jezdci skvělé a náročné skoky,“ přibližoval náročnost tratě Honzig.

Mezi muži dominovali čeští juniorští reprezentanti Eliasz Kiszka (69,50 bodů) a Petr Müller (64,00), nedávný bronzový medailista z Evropského olympijského festivalu mládeže. Ve finálové jízdě se následně umístili: Jiří Lafek (48,00), Jan Ferbr (46,50), Marek Krčal (46,00) a Vojtěch Ševeček (36,50).

V ženské kategorii si první místo vyjela Tereza Nečasová (43,50 bodů), za ní se umístili Agáta Christophová, Zuzana Nečasová a Adéla Krčálová.

Dětskou kategorii ovládl s úžasným bodovým ziskem 60,50 bodů Jakub Koula, kterého následoval Damian Kiszka (55,00). Třetí byl Matěj Pecháč (43,50).

Úsek akrobatického lyžování myslel během akce i na nejmenší lyžaře. V rámci mediální spolupráce s Prima Cool mohli nejmladší závodníci zápolit na mini PRIMA COOL SNOWPARK.

„Děti si mohly vyzkoušet malý skok a bednu za pomocí profesionálních instruktorů s půjčovnou. Byli jsme příjemně překvapení vysokým zájmem v řadách nejmladších talentů.“

Další závod, tentokrát mezinárodní, čeká obě disciplíny slopestyle a big air o víkendu 25. a 26 února ve Vítkovicích v Krkonoších.

Průběžnému pořadí vévodí mezi ženami Tereza Nečasová se ziskem 150 bodů, mezi muži překročili magickou stovku prozatím Eliasz Kiszka (130) a Petr Müller (120). Dětské kategorii vévodí Jakub Koula (150) s Damianem Kiszkou (110).