Čeští skicrossaři se účastnili národního poháru v Rakousku

Čeští skicrossaři se účastnili národního poháru v Rakousku

2 min 54 s

V Reiteralmu se jezdilo na extrémně náročné trati, částečně pozůstalé po nedávném Světovém poháru. Tato trať, podle hodnocení šéftrenéra reprezentace Zděnka Chrástéckého, byla jednou z nejtěžších, které závodníci čelili, překračující úroveň běžných tratí Evropského poháru.


Závody probíhaly po dobu dvou dnů, během nichž se nejprve konala kvalifikace, do níž se postupně nominovalo 16 závodnic a 32 závodníků do finálových rozjížděk. Další dva dny byly věnovány přímým závodům, přičemž všichni účastníci měli možnost jet čtyři kola.

 

Dominantní postavou těchto závodů byla Diana Cholenská, která si připsala dvě první místa. Nejprve triumfovala v národním juniorském šampionátu a následně ve FIS závodu juniorů. V národním šampionátu dospělých obsadila sedmé místo.

 

Dana Harvey se také ukázala jako významná postava, obsadila 7. místo v národním šampionátu dospělých a 4. místo ve FIS závodě juniorů, v národním šampionátu juniorů bohužel po minutí brány zaznamenala diskvalifikaci.

 

S početnou českou účastí jsme se mohli radovat i z postupu v kvalifikaci Jakuba Lomského, Ivany Česákové, Nely Apolínové a Nelly Trinerové. Tato soutěž posloužila jako skvělá příprava na finále Evropského poháru, které se také uskuteční na Reiteralmu, a na Mistrovství světa juniorů, které bude vrcholnou událostí této sezóny.Pomoc Ukrajině