Český pohár Aerials pokračoval 2. a 3. podnikem

3 min 36 s

O víkendu proběhly další dva závody 6 dílné série letních Českých pohárů v disciplíně Aerials. 2. a 3. ČP se uskutečnil v Acrobat Parku ve Štítech a počasí přálo jak samotným závodníkům, tak i divákům.

Oba dny se závodilo formátem dvou skoků a nutno podotknout, že oproti prvnímu závodu série Freestyle Czech Open se zvedla i úroveň. Nejsilnější konkurence byla tradičně v kategorii chlapců do 15 let, zde v obou dnech vyhrál Šimon Kroupa, který předvedl jednoduché salto toporně. Jen těsně za ním se na druhém místě se stejnými skoky umístil Jakub Dressler. Na paty jim šlape už také se saltem vzad Filip Dostál, který stejně jako první dva freestyloví lyžaři závodí za Ski Klub Šumperk.

Mezi ženami se blýskla Daniela Richter, která prokázala své zkušenosti. Druhou a třetí příčku obsadily sestry Měrkovy. Bývalé gymnastky s Aerials začaly teprve minulý rok, ale již nyní skáčou salta vzad a velmi solidní přímé skoky. Všechny reprezentují Acrobat Team Štíty.

Zastoupení měly i nejmladší dívky do 15 let. Vítězkou sobotního závodu se stala Tereza Szostková, v neděli dominovala Barbora Kulhánková. Chlapeckou kategorii nad 15 let ovládl v obou dnech liberecký Matouš Rubáček.

Další 2 závody proběhnou opět v Acrobat Parku za tři týdny, 5. a 6. srpna.