Boulaři odjeli MČR v rakouském azylu

Boulaři odjeli MČR v rakouském azylu

3 min 42 s

Disciplína Mogul skiing zakončila tento víkend svoji závodní sezonu Mistrovstvím ČR v rakouském St. Anton am Arlberg. MČR na Tanvaldském Špičáku plánované na půlku března se bohužel kvůli teplému březnu nakonec nemohlo uskutečnit. Boulaři ale dostali možnost uspořádat závod MČR v Rakousku ve spolupráci s rakouským svazem.


V sobotním závodě se odehrály FIS single závody + MČR a v neděli FIS dual závody. V sobotním single FIS závodě se nejlépe vedlo Matyáši Kroupovi, který postoupil z kvalifikace na druhém místě a taktéž dojel i ve finále. Nad očekávání se povedlo zajet 3. místo Zuzaně Tlapákové. V rámci závodu MČR se mistrem ČR stal Matyáš Kroupa a mistryní ČR Zuzana Tlapáková. V nedělním FIS dual závodě nejdále dokráčel Matyáš Kroupa, který prohrál jen finální dual a skončil tak druhý.

„V Rakousku panovaly skvělé podmínky. Trať byla velice profesionálně postavená. Ráno byl sníh tvrdý na kámen a jakmile vylezlo sluníčko, došlo ke změknutí trati a jezdilo se v obřích boulích plných nástrah na dopadech se tvořily díry. Nebylo to proto vůbec jednoduché, ale jsem rád na to, že jsme dostali možnost odjet své MČR právě zde. Doufám, že se vrátíme se závodem MČR za rok zase zpět do ČR, sdělil Daniel Honzig, předseda disciplíny mogul skiing a sportovní ředitel úseku freestyle lyžování.

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:

FIS single/dual:

Matyáš Kroupa 2./2.

Jan Rubáček 7./9.

Marek Gajdečka 8./5.

Vít Zvalený 9./14.

Filip Zvalený 13./11.

Filip Dostál15./20.

 

Zuzana Tlapáková 3./6.

Andrea Katzerová 4./13.

Eliška Koňáková 2x12.

 

Junior Šimon Kroupa byl ve své kategorii 1. a 2. Štěpán Tuž byl dvakrát devátý.

 

MČR

1.⁠ ⁠Matyáš Kroupa

2.⁠ ⁠Jan Rubáček

3.⁠ ⁠Marek Gajdečka

 

1.⁠ ⁠Zuzana Tlapáková

2.⁠ ⁠Andrea Katzerová

3.⁠ ⁠Eliška KoňákováPomoc Ukrajině