Boulaři absolvovali tour po Evropských pohárech ve Skandinávii

Boulaři absolvovali tour po Evropských pohárech ve Skandinávii

3 min 15 s

Na závody ve Skandinávii jsem vyrazila reprezentace v mogul skiing ve složení Dorota Šamánková, Jan Rubáček, Vít Zvalený a Filip Zvalený s trenérem Markem Zvaleným. Boulařský tým postupně závodil ve švédském Duvedu, finském Taivalkoski a Levi, poslední zastávkou se stal Stockholm.


Bohužel hned v první destinaci se boulařskému týmu zranila Šamánková, načež odletěla léčit zranění zpět do Česka. „Na další závod jsme proto pokračovali už jen se třemi závodníky do finského Taivalkoski. Po další zastávce za polárním kruhem v Levi se tým přesunul ještě na městský závod do Stockholmu, kterého se účastnili i top švédští jezdci, jinak startující ve Světovém poháru, závod měl skvělou diváckou kulisu,” popisoval trenér Zvalený.

 

Nejlepšího umístění dosáhl Honza Rubáček v Taivalkoski se 13. místem v singlech (5. místo v kvalifikaci) a Vít Zvalený se 14. místem v dualech. Filip Zvalený dosáhl na 20. místo v Duvedu v dualech.

 

„Ve všech závodních jízdách se klukům dařilo předvádět velmi kvalitní skoky. Na čem musíme stále intenzivně pracovat je rychlost a technika jízdy. Po třídenní zastávce doma se přesouváme na zbylé čtyři závody do Švýcarska a Francie, kde v lyžařském středisku Megeve Evropský pohár vyvrcholí svým finále. Na tyto závody se k nám přidává i tým Světového poháru, Marek Gajdečka a Matyáš Kroupa s trenérem Vojtěchem Bínkem,” popsal Zvalený nejbližší plány svých svěřenců.Pomoc Ukrajině