Boulaři a aerials zahájí jízdu svěťákem v Ruce, Hudeček bude skákat v Pekingu

Boulaři a aerials zahájí jízdu svěťákem v Ruce, Hudeček bude skákat v Pekingu

4 min 26 s

Sezóna freestyle lyžování se naplno rozbíhá! Po Štěpánu Hudečkovi, který absolvoval první Světový pohár ve švýcarském Churu, okusí závody nejvyšší mety také Marek Gajdečka v boulích a Nicholas Novak v aerials, kterým sezóna odstartuje ve finské Ruce, Hudečka čeká big air v Číně.


Ruka se uplynulý víkend stala dějištěm fantastického úspěchu pro celé české lyžování. Stříbrná medaile Michala Nováka obletěla celou republiku, nyní se v Ruce představí Marek Gajdečka s Nickem Novakem.

 

Tým boulařů se musí nadále obejít bez zraněného Matyáše Kroupy, který před touto sezónou povýšil do A-týmu reprezentace, ve Finsku ovšem nebudou startovat ani Eliška Coufalová nebo Dorota Šamánková.

 

Gajdečka sezónu odstartoval již FIS závodem v Hintertuxu, který se mu podařilo stejně jako Šamánkové celý opanovat, na bedně se umístil také Rubáček.

 

Nicholase Novaka trápilo ještě během loňské sezóny dlouhé zranění, nyní se ale skokan v aerials s česko-americkými kořeny vrací v plné síle. „Léto bylo skvělé, už jsem se těšil na sníh. Po zraněních a rehabilitacích se cítím líp a líp každý den!“ Sálalo z Novaka nadšení před startem v Ruce.

 

„Cílem do sezóny je zvýšit náročnost skoků a zůstat zdravý. Nepojedu všechny Světové poháry, ale na těch, kde budu, chci zúročit na maximum,“ povídal odhodlaně Novak před startem svěťáku ve Finsku.

 

Na druhé straně zeměkoule, konkrétně v čínském Pekingu, vletí do již svého třetího Světového poháru Štěpán Hudeček, podruhé v kategorii big air. Pod vedením trenéra Kalenského bude chtít vylepšit výsledek ze Švýcarska.

 

„Pokud se Štěpánovi podaří odjet jeho parádní triky, budu jenom nadšený. Musíme mít ale taky trochu štěstí na počasí a podmínky,“ vracel se k náročným podmínkám ve Švýcarsku i během letní přípravy Kalenský.

 

Hudeček vletí do kvalifikace již ve čtvrtek brzy ráno českého času, boulaři odstartují sezónu SP v sobotu, Novak prolétně Rukou následně v neděli.Pomoc Ukrajině