Blíží se finále letního Českého poháru v Aerials. Pokračoval 4. a 5. závodem Freestyle Czech Open

5 min 21 s

Organizátor SK Ještěd zařídil slunečný víkend a ten v Acrobat Parku ve Štítech patřil opět freestyle lyžařům v disciplíně Aerials. Osvědčený dvoukolový formát přinesl v dalších závodech Českého poháru skvělé výkony a vše bylo okořeněno účastí mladých ukrajinských skokanů. Čeští sportovci se tak měli možnost srovnat s evropskou špičkou.

Mezi chlapci do 15 let si velmi dobře vedli Jakub Dressler a Šimon Kroupa ze Ski klubu Šumperk, nestačili však na vítěze závodu Romana Bondarčuka. Zatímco oba čeští akrobati předvádí velmi slušně zvládnutá jednoduchá salta vzad, ukrajinský závodník skáče již dvojitá salta. Kroupa byl první den 2. a Dressler 3. Druhý den si místa na stupních vítězů prohodili.

V dívčí kategorii nad 15 let si pro vítězství ve 4. závodě ČP doskočila Adéla Měrková a těsně za ní se umístila Daniela Richter, obě z Acrobat Teamu Štíty. Na třetí pozici se umístila Juliana Kisilová z Ukrajiny. Druhý den se karty obrátily, z vítězství se tak radovala Kisilová, na druhém místě skončila Richter a třetí příčka patřila Měrkové.

„Adéla Měrková skáče v tréninku už i salto vzad s vrutem, ale do závodu jsme raději zařadili salto vzad bez vrutu. V dalších závodech už vrut skákat bude,“ sdělila po závodě šéftrenérka disciplíny Aerials Martina Vavroušková Konopová.

Velkou konkurenci měli především díky ukrajinským borcům zástupci kategorie chlapců nad 15 let. Zatímco do 4. ČP se žádný z našich chlapců nezapojil, druhý den se ve skvělém světle ukázal Matyáš Kroupa. Na můstku předvedl dvě různé varianty dvojného salta vzad a po zásluze si z 5. závodu ČP odvezl stříbrnou medaili.

Nadcházející víkend se úzký výběr našich Aerials skokanů ukáže na FIS závodech ve Švýcarsku. O víkendu 26. a 27.8. 2023 se poté v Acrobat Parku uskuteční finále ČP a mistroství ČR.