Baví tě freestyle lyžování? Zkus trénink pod vedením profesionálů

Baví tě freestyle lyžování? Zkus trénink pod vedením profesionálů

4 min 4 s

Zasvěcení do světa freeski, atraktivní disciplíny slopestyle a big air, které jsou součástí zimních olympijských her, pravidelné tréninky i výjezdy na kempy do vyhlášených snowparků v zahraničí. To vše pod dohledem zkušených trenérů. Úsek freestyle lyžování SLČR pořádá nábor nových zájemců z řad dětí a mládeže.


Usilovná práce s mladými závodníky se úseku freestyle lyžování Svazu lyžařů ČR vyplácí. U jezdců se rapidní výkonnostní pokrok může dostavit relativně brzy, podmínkou je však samozřejmě nadšení do lyžování a píle v tréninku. Mládežnickým tréninkovým systémem a výběrem talentované mládeže prošli například současní juniorští reprezentanti, kteří již sbírají solidní umístění na světových závodech, Eliasz Kiszka, Jakub Koula nebo Petr Müller, jenž byl minulý týden pátý na olympiádě mládeže v Koreji. 

 

 „Základní tréninkové jednotky jsou prvním stupněm do světa freeski. Zprvu jsou tréninky především víkendové, doplněné o výjezdy do zahraničních snowparků, a slouží k seznámení se s naším sportem,“ popisuje předseda úseku freestyle lyžování SLČR Roman Dalecký.  „V případě zájmu o vykonávání sportu na vyšší úrovni, se dále otevírá možnost postupu do výběru talentované mládeže. Ten už má soustředění 15 dní v měsíci, funguje celoročně a k tomu má individuální tréninkové plány,“ říká.

 

Do náborové akce je zapojena řada klubů a tréninkových jednotek s různou lokální působností. Věnovat se freestylovým disciplínám lze například ve Freeski Klubu Praha, Freestylové akademii Deštné v Orlických horách, Klubu Freestyle lyžování Most, Akademii Freestyle lyžování v Krkonoších nebo v ORE SKI v Krušných horách.  

 

Pro více informací se neváhejte obrátit na předsedu úseku freestyle lyžování Romana Daleckého prostřednictvím e-mailu roman.dalecky@czech-ski.com nebo telefonicky na +420 739 379 003.

 Pomoc Ukrajině